To już pewne. Big Brother wraca na antenę TVN wiosną bieżącego roku. Przypomnijmy, że pierwsza, polska edycja programu, a zarazem pierwsze reality-show w naszym kraju zostało wyemitowane w marcu 2001 roku. Program cieszył się wtedy ogromną popularnością, dzięki której jego uczestnicy rozpoznawani są na ulicach miast do dnia dzisiejszego. Co dzisiaj u nich słychać? Okazuje się, że w ich życiu od tamtego czasu bardzo wiele się zmieniło.

Goście DDTVN

Nie da się ukryć, że choć uczestnicy 1. edycji Big Brothera zniknęli ze świata mediów, teraz, na wieść o kolejnej edycji, znów zrobiło się o nich głośno. Tym oto sposobem Manuela, Gulczas i Dzięcioł, których mogliśmy oglądać w Domu Wielkiego Brata 18 lat temu, zawitali dzisiaj do studia Dzień Dobry TVN.

Życie bohaterów pierwszej edycji Big Brothera

Jak dowiadujemy się z wywiadu, życie bohaterów 1. edycji reality-show diametralnie odmieniło się po udziale w programie, choć początkowo zupełnie nie byli na to przygotowani. Ba, podczas pobytu w Domu Wielkiego Brata myśleli nawet, że nikt ich nie ogląda – stwierdziła podczas wywiadu Manuela, która zajęła drugie miejsce w pierwszym sezonie show.

Co się teraz dzieje zGulczasem, Manuelą i Dzięciołem?

Wizerunek Manueli wciąż jest bardzo charakterystyczny – ma blond włosy i kobiece kształty, z których wszyscy widzowie show ją zapamiętali. Wiele zmieniło się natomiast w jej życiu zawodowym. Okazuje się bowiem, że została dyrektorem generalnym firmy rozprowadzającej włosy do przedłużania, założyła salon fryzjerski i ukończyła psychologię. Na co dzień mieszka natomiast w Lubioniu.

Nieco inną drogą potoczyło się życie Gulczasa, który po zakończeniu programu zarabiał z reklam piwa i alkomatów. Później zajął się z kolei aktorstwem, a także wystąpił w kilku teledyskach. Dzisiaj jest oddanym tatą dwójki dzieci – 20-letniego syna z poprzedniego małżeństwa i 7-letniej córki Nadii – którymi opiekuje się w raz z żoną.

Z programu DDTVN dowiedzieliśmy się również co słychać u Dzięcioła, który został zwycięzcą 1. edycji programu. Zarobione pół miliona złotych wydał z kolei na budowę domu, zakup samochodu i wesele córki. Wiadomo także, że jakiś czas temu Dzięcioł wrócił do starego zawodu strażnika miejskiego w Grudziądzu. Dzięki swojej popularności został z kolei radnym, a później posłem na Sejm VI i VII kadencji. Dziś już jest jednak na emeryturze. Prywatnie natomiast szczęśliwym dziadkiem 9-letniej i 11-letniej wnuczki.

Rady dla przyszłych uczestników

W rozmowie padło również pytanie o to, jakiej rady chcieliby udzielić uczestnikom nadchodzącej serii:

Po prostu bawić się i korzystać z każdej chwili. Ja, idąc do programu, poszłam po przygodę i to otrzymałam.To była przygoda życia i tego życzę uczestnikom – przyznała Manuela

Jak zmienili się na przestrzeni lat pozostali uczestnicy 1. edycji Big Brothera?”

Pamiętacie ich jeszcze?

Klaudiusz Ševković

Małgorzata Maier

Piotr Lato

Zasady programu Big Brother

W reality-show bierze udział grupa uczestników, która wprowadza się do tzw. Domu Wielkiego Brata  – budynku naszpikowanego kamerami i zupełnie odciętego od jakichkolwiek informacji ze świata zewnętrznego (telefonów, internetu, telewizji itp.). Program polegał na obserwacji codziennego wspólnego życia uczestników i śledzeniu ich wzajemnych relacji.Życie w domu dyktowane było poprzez głośniki przez gruby, niewidzialny głos, zwany Wielkim Bratem. To on również wydawał uczestnikom polecenia i obowiązkowe do wykonania zadania.

Co dwa tygodnie każdy z uczestników typował dwie osoby do odejścia z programu. W przypadku remisu pod względem ilości otrzymanych głosów, głosowali widzowie. Zwycięzca wygrywał pół miliona złotych.

Jesteście gotowi na kolejną edycję? Będziecie śledzić losów bohaterów Domu Wielkiego Brata? My z pewnością tak!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!