Zamiast od razu łykać tabletki, warto spróbować alternatywnych rozwiązań, które nie mają skutków ubocznych.

W dzisiejszych czasach, jeśli ktoś źle się czuje, bez namysłu umawia się do lekarza, wierząc, że przepisane medykamenty rozwiążą problem zdrowotny. Czasami jednak ludzie zbyt szybko sięgają po tabletki, nie szukając innych sposobów leczenia. Świadomość niezwykłego połączenia między palcami dłoni a wszystkimi organami ciała człowieka może zmienić wasze podejście do leczenia dolegliwości.

Zgodnie ze, znaną już w starożytności, nauką refleksologii każdy palec można łączyć energetycznie z odrębnym organem.

1. kciuk

LittleThings

Kciuk wiązany jest klatką piersiową – sercem i płucami. Jeśli odczuwacie palpitacje serca lub  macie problem z zaczerpnięciem powietrza do płuc, naciskajcie na kciuk, pocierajcie go i lekko wyciągajcie. To uspokoi serce i pogłębi oddech.

2. palec wskazujący

LittleThings

Ten palec refleksoterapia łączy z żołądkiem i jelitem grubym. Jeśli waszym problem jest ból żołądka, problemy z trawieniem lub zaparcia, uciskajcie palec wskazujący przez minutę, pocierajcie go i lekko wyciągajcie. W krótkim czasie uzyskacie poprawę pracy tych narządów.

 

3. palec środkowy

LittleThings

Ma on związek z sercem, krążeniem krwi i oddychaniem, a także z jelitem cienkim. Jeśli odczuwacie mdłości, zawroty głowy lub macie problemy z zasypianiem, uciskajcie palec środkowy.

4. palec serdeczny

LittleThings

Palec ten wiąże się ze stanem psychicznym i nastrojem człowieka. Jeśli więc czujecie zbliżający się zły nastrój, jest wam smutno albo tracicie cierpliwość, masujcie palec serdeczny i cieszcie się wewnętrznym spokojem, zadowoleniem oraz równowagą.

5. mały palec

LittleThings

Najmniejszy palec łączony jest z nerkami. Masując go, możecie pozbyć się bólu głowy i szyi, lęku i zmęczenia.

LittleThings

Wewnętrzna część dłoni odpowiada za system nerwowy. Zwyczajne klaskanie w dłonie może być bardzo pomocne w utrzymaniu dobrej kondycji całego organizmu. Poza wsparciem dla układu nerwowego stymuluje krążenie krwi. Poczujecie się ożywieni, pełni energii i chęci do życia.

 

Czemu by nie skorzystać z tak prostej metody, bez skutków ubocznych? Wystarczy przypomnieć sobie, który palec, jakiej odpowiada dolegliwości i masować go 60 sekund. Wizyta w aptece i medykamenty mogą poczekać…

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz