To co dzieje się w ostatnim czasie w Czeczeni, przechodzi ludzkie wyobrażenia. W republice, która od lat jest częścią Federacji Rosyjskiej, zaczęło się „polowanie” na gejów. Osoby homoseksualne są regularnie torturowane i zastraszane.

Władze urządzają „łapanki” na homoseksualistów i zamykają ich w specjalnych więzieniach, które zostały nazwane obozami koncentracyjnymi. Mężczyźni, którzy tam trafiają, są przesłuchiwani i katowani na śmierć. Władze mają też szantażować rodziny pojmanych i stawiać im drastyczne ultimatum. Rodzice mieli być zmuszani do zabijania swoich homoseksualnych synów.

Byliśmy torturowani każdego dnia. Nie dostawaliśmy jedzenia przez długi czas, razili nas prądem, pluli nam w twarz i kopali po całym ciele – opowiada jedna z ofiar

Zagraniczna prasa przytacza wstrząsające wyznania uciekinierów z Czeczenii. Według relacji jednego z nich, rodzice homoseksualnych mężczyzn mieli… być zmuszani do mordowania własnych dzieci. Według ofiary, której udało się zbiec z Czeczenii, władze miały szantażować rodziny homoseksualistów i proponować im własnoręczne „rozwiązanie” niewygodniej sprawy. Rodzice mogli wybrać, czy oni zabiją homoseksualnego syna, czy zrobią to urzędnicy.

Postawienie takiego „ultimatum” miało być pewnego rodzaju „kompromisem i formą szansy” na oczyszczenie dobrego całej imienia rodziny.

Jak wynika z relacji jednej z ofiar, rodzina, która usłyszała takie ultimatum, uznała, że sama dokona egzekucji. Jej członkowie mieli zabrać syna do lasu i tam go zabić. Również tam miał zostać pochowany, bez urządzenia pochówku. Mężczyzna, który o tym opowiedział, twierdzi, że boi się wrócić do domu, ponieważ jego rodzina może postąpić z nim tak samo.

Jego opowieść nie została potwierdzona w innych źródłach.

Na początku kwietnia br. pojawiły się w mediach informacje dotyczące obozów koncentracyjnych dla gejów. Według doniesień mężczyzn, którym udało się zbiec z „obozów zagłady”, w Czeczenii trwa „polowanie” na mężczyzn podejrzewanych o homoseksualizm. Jak do tej pory zatrzymano ponad 100 osób, mężczyźni ci mają być przetrzymywani w ciasnych pomieszczeniach i poddawani torturom, m.in. poprzez rażenie prądem czy głodzenie.

Rosyjska „Novaya Gazeta” informuje, że wykonano już egzekucje na kilkunastu mężczyznach. Jednak władze Czeczenii oficjalnie się tego wypierają. Organizacje praw człowieka biją na alarm!

7 maja ma odbyć się w tej sprawie konferencja środowisk LGBT przed ambasadą Rosji w Warszawie.

Dyskryminowani ze względu na orientację seksualną:

źródło: fakt.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz