Sprawa Magdaleny Żuk od ponad dwóch tygodni nie schodzi z pierwszych stron gazet. Co tam się tak na prawdę wydarzyło? Co się działo na kilka dni przed feralnym wypadem do Egiptu? W sprawie wychodzą nowe fakty, niestety niejednokrotnie są one sprzeczne z tym co już – jakby się mogło wydawać – wiemy.

Fakt dotarł do ludzi, którzy mówią że Markus W., partner Magdaleny wiedział wcześniej o tym, że jego paszport jest nieważny.

Dziennikarzom Faktu udało się dowiedzieć, że Magda nie powiedziała swojemu chłopakowi o wycieczce do Egiptu w dzień wyjazdu.

Jak twierdzą znajomi dziewczyny, poinformowała o tym Markusa kilka dni wcześniej.

– Podobno Magda wiedząc, że nie spędzi romantycznego tygodnia z ukochanym, szukała towarzysza wśród znajomych. Niestety nie udało się nikogo jej znaleźć – mówią nasi rozmówcy. Dowodem na to mają być wiadomości, które wymieniała ze znajomymi.
Podczas konferencji potwierdzono alibi Markusa W. Miał bilet na wycieczkę, ale nie poleciał ze względu na zakończoną ważność paszportu.

– Przesłuchaliśmy również pracownika urzędu wojewódzkiego, który potwierdził że para próbowała w dzień wylotu załatwić przedłużenie ważności paszportu – powiedział Marek Gołębiowski, prokurator okręgowy w Jeleniej Górze.

Nadal nie ustalono przyczyn zachowania Magdaleny Żuk. Nie wiadomo również dlaczego Polka wyskoczyła z okna szpitalnego.

– Polscy prokuratorzy mogli się jedynie przyglądać pracy egipskich śledczych. Tylko na to zezwala prawo – wyjaśnia szef jeleniogórskiej prokuratury.

Czekamy na wyniki sekcji zwłok przeprowadzanej w Polsce oraz na wyniki badań toksykologicznych.

wRealu24.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz