Okrutna zbrodnia w obwodzie swierdłowskim w Rosji. Na jednej z działek odnaleziono spalone ciało 17-latki. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, którego podejrzewają o zabójstwo dziewczyny. To 20-letni Aleksej Szczerbakow. Zagraniczne media donoszą, że spotykał się on z ofiarą. Niedawno jednak zerwali.

Aleksej Szczerbakow pochodzi z miejscowości Soswa. 20-latek dotąd cieszył się nieposzlakowaną opinią. – Znałam go od dzieciństwa. Razem dorastaliśmy. Znałam go tylko z dobrej strony. Pochodził z zamożnej rodziny. Po szkole wybrał politechnikę w Siewierouralsku. Później wrócił do rodzinnego miasta – powiedziała „Ria Novosti” Viktoria Szabanowa, koleżanka mężczyzny. Przyjaciele opisali Alekseja Szczerbakowa jako człowieka cichego, spokojnego i bezkonfliktowego. – Był opanowany i nieśmiały. W ostatnich latach nadużywał jednak alkoholu i wąchał benzynę – wspomniała Maria, znajoma 20-latka. – W dniu morderstwa był widziany pod wpływem alkoholu. Może wypił, bo był załamany rozstaniem z dziewczyną – dodała.

Co wiadomo o zmarłej 17-latce? Media nazwały ją Irina. Dziewczyna uczęszczała do miejscowej szkoły. Według przyjaciół, była miłą i pomocną osobą. Jeszcze do niedawna była też wzorową uczennicą. – Nagle coś się zmieniło. Zaczęła wagarować – powiedziała Marina Molchanowa, dyrektorka placówki. Wspomniała, że nastolatka miała piękny głos. – Gdyby nie wpadła w złe towarzystwo, mogłaby odnieść sukces – dodała kobieta. Śmierć nastolatki wstrząsnęła mieszkańcami obwodu swierdłowskiego.

Spalone ciało Iriny odnaleziono w weekend na jednej z działek. W toku śledztwa, policjanci zatrzymali 20-letniego Alekseja Szczerbakowa. Podejrzewają go o zabójstwo dziewczyny. Znajoma ofiary zdradziła „Ria Novosti”, że para spotykała się od miesiąca. Niedawno jednak zerwali. – Aleksej chciał do niej wrócić. Ona jednak tego nie chciała – wspomniała Daria. Do okrutnej zbrodni miało dojść w nocy z 22 na 23 września bieżącego roku. Wtedy to 17-latka spotkała się z podejrzanym. Co dokładnie pomiędzy nimi zaszło? Śledczy wciąż to ustalają.

Według okolicznych mieszkańców, pomiędzy Iriną a Aleksejem doszło do kłótni, podczas której mężczyzna udusił dziewczynę. Następnie postanowił pozbyć się ciała. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabrał zwłoki na działkę, oblał benzyną i podpalił. Zaraz po tym uciekł – poinformował Gennady Makarow, przedstawiciel dystryktu. – Jego dziwne zachowanie zwróciło uwagę jednego z mieszkańców, który zgłosił sprawę organom ścigania. Bardzo szybko zatrzymano podejrzanego – dodał. Inna wersja mówi o tym, że świadkiem potwornej zbrodni był uczeń o imieniu Rusłan. To on miał opowiedzieć o wszystkim policji. Pojawiły się również głosy, że ofiara przed śmiercią została zgwałcona.

Jak było naprawdę? Tego nie wiadomo. Śledczy nie ujawniają bowiem szczegółów sprawy. W poniedziałek, 24 września wystąpili oni do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na dwa miesiące. Ten się do niego przychylił. Aleksej Szczerbakow pozostanie za kratami do 21 listopada. Zagraniczne media podają, że mężczyzna nie przyznaje się do winy.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!