Nastolatkowie i młodzież poddają się na obecnie na portalach społecznościowych nowemu typu wyzwania, które może skończyć się pobytem na ostrym dyżurze. Lekarze proszą rodziców, aby poinformować dzieci na temat zagrożeń związanych z tą grą, aby mogli zrozumieć z jakimi niebezpiecznymi skutkami wiąże się to.

Wyzwanie zostało nazwane „salt and ice challenge” („wyzwanie soli i lodu”) i jest o wiele bardziej niebezpieczne niż poprzednie zwane „ice bucket challenge” („wyzwanie wiaderka z lodem”) czy też „mannequin challenge” („wyzwanie manekina”). Jest tak niebezpieczne, że w rzeczywistości dzieci fundują sobie oparzenia drugiego stopnia, które są niczym innym jak odmrożeniami, które mogą wiązać się z okropnymi powikłaniami, z których oni nie zdają sobie sprawy.
W tym wyzwaniu dzieci testują na swojej skórze mieszaninę lodu i soli, aby zobaczyć kto jest w stanie najdłużej znieść ból. Może to się początkowo wydawać nam nieszkodliwe, jednak sól obniża temperaturę lodu nawet do -17 stopni Celcjusza! Ponieważ lód powoduje miejscowe znieczulenie, dzieci podejmujące się tego wyzwania, w rzeczywistości nie wiedzą, że fundują sobie oparzenia drugiego stopnia!
Trwałe uszkodzenie tkanki może nastąpić w ciągu zaledwie 5-10 minut. Dzieci, które uczestniczą w tym wyzwaniu publikują zdjęcia swoich poparzeń na kontach portali społecznościowych jako dowód, co jednocześnie zachęca więcej dzieci, aby spróbować tej niebezpiecznej zabawy.
Nawet ośmioletnie dzieci były angażowane do tej niezwykle groźnej gry!
Dr. Brian Wagers, pediatra ze szpitala Riley Hospital for Children at IU Health w Indianapolis w stanie Indiana, że tego typu wyzwanie istnieje już od paru lat, ale nadal krąży i ostatnio niepokojąco zaczyna zyskiwać na popularności wśród młodzieży i nastolatków. Powiedział dla Fox59, że w zeszłym roku ponownie odnotowano już kilka przypadków tej głupiej gry.
„Niektóre z tych zdjęć można zobaczyć na stronie internetowej i YouTube. Te dzieci mają oparzenia trzeciego stopnia! Co znaczy, że nieodwracalnie uszkodzili warstwę skóry głównej. Więc straciły naczynia krwionośne, które są tam. W tym wypadku tracisz czucie, ze względu na zniszczone zakończenia nerwowe…”

Zobacz jak niebezpieczna ta gra jest w rzeczywistości:

Lekarze w całym kraju apelują do rodziców, aby rozmawiali z dziećmi na temat tego wyzwania. Aby podkreślali, jak szkodliwe może być dla ich zdrowia. Rodzice powinni również monitorować konta społecznościowe swoich pociech, aby zobaczyć, czy one lub ich znajomi nie udostępniają zdjęć z treściami związanymi z tym wyzwaniem, tak aby pomoc lekarska mogła być szybko udzielona w razie potrzeby.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz