Domowe sposoby na egzorcyzmy doprowadziły do tragedii, która wydarzyła się w jednej z głęboko religijnych rodzin w Ostrowcu Świętokrzyskim. 38-latka i 39-latek znęcali się nad swoją 75-letnią matką, ponieważ nie chciała ona… wyrzec się szatana. Biciem syn nakłaniał staruszkę tak długo, aż ją zabił.

Do tej absurdalnej tragedii doszło w bloku na osiedlu Rosochy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W mieszkaniu ozdobionym licznymi krucyfiksami i ołtarzykiem 75-letnia staruszka była katowana przez swoje dzieci, ponieważ te uznały, iż wymaga ona egzorcyzmów. Religijność rodziny nie skłoniła ich jednak do udania się po pomoc w walce z szatanem do duchownych. Syn kobiety postanowił wzorować się na programach telewizyjnych o egzorcyzmach.
Jak donosi kielecka „Gazeta Wyborcza”, amatorskie egzorcyzmy wyglądały tak, że 39-latek trzymając krucyfiks przy twarzy swojej matki zmuszał ją do powtarzania, iż wyrzeka się ona szatana. – Gdy nie chciała za nim powtarzać tych słów, bił ją. Bił matkę także, kiedy nie chciała pić wody święconej – relacjonował prokurator Mirosław Cebula.

Ostrowieccy śledczy poinformowali także, iż Sąd Rejonowy w Ostrowcu przychylił się do złożonego przez nich wniosku o tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy nie tylko dla domorosłego egzorcysty, ale także jego siostry, której prokurator zarzuca nieudzielenie kobiecie pomocy i znęcanie się nad nią w porozumieniu z bratem.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz