Skąd pochodzisz? – To pytanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż może się nam wydawać. A udowodniło to biuro podróży Momondo, które zgromadziło 67 osób z różnych grup etnicznych i przeprowadziło z nimi wywiad, a także zaproponowało im test DNA.

Każdy z badanych miał jedną wspólną cechę: był dumny ze swojej narodowości, pochodzenia etnicznego i dziedzictwa. Ale każdy z nich był też pełen uprzedzeń wobec ludzi innej rasy, którzy w ich oczach byli całkowicie różni od siebie. Całość zaczyna się od pytania: „Czy odważysz się zakwestionować, kim naprawdę jesteś?” Następnie Momondo przeprowadził testy DNA każdego z uczestników, które określą kim naprawdę są i jak dużo różnych narodowości miesza się w ich genach. Dwa tygodnie później, badani wrócili, aby zobaczyć swoje wyniki, które sprawiły, że byli cali we łzach i roztrzaskali dosłownie wszystko, co kiedykolwiek myśleli o swojej osobie.

Ten film jest ważnym przypomnieniem dla każdego z nas, aby zaakceptować innych, niezależnie od ich narodowości czy koloru skóry. Bo tak naprawdę mamy ze sobą o wiele więcej wspólnego niż nam się wydaje. Nie zapomnij podzielić się ze światem tym genialnym spotem! (W odtwarzaczu dostępne są polskie napisy)

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz