Wiele kobiet boryka się z problemem opuchniętych stóp i nóg. Wpływ na to mają nie tylko zmiany hormonalne związane z menstruacją czy ciążą, ale też odkładanie się wody w organizmie z powodu niezdrowej, często bogatej w sól, diety.

By wyeliminować ten problem często wystarczy zmiana nawyków żywieniowych i uzupełnianie płynów w w organizmie. Jednak czasem to za mało. Zamiast kupować żele i maści, które mają ci pomóc, sprawdź ten domowy sposób naszych babć.

Ich tajemnicą była herbatka pietruszkowa.

Jak ją zrobić? Umytą pietruszkę posiekaj w całości (potrzebujemy nie tylko natki, ale też korzeń). Wszystko wrzuć do garnka z zimną wodą (wystarczy 0,5 l) i gotuj na małym ogniu przez 5 minut. Po tym czasie poczekaj aż ostygnie i odcedź. Gotowe!

Otrzymany wywar może nie jest najsmaczniejszy, ale za to bardzo skuteczny. Dla lepszych efektów pij go powoli, najlepiej jeśli wypijesz 3 filiżanki w ciągu dnia.

Pamiętaj, że w walce z obolałymi i opuchniętymi stopami niezbędne jest wygodne obuwie. Zobacz propozycje butów, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Są naprawdę lekkie i wygodne.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz