Bailey Pretak od dziecka cierpi na genetyczną chorobę skóry nazywaną rybią łuską. Choroba polega na tym, że na całym ciele pojawiają się płaty łuszczącej się skóry, którzy przypominają łuskę ryby.

Choroba nie jest zaraźliwa, jednak Bailey zawsze czuła, że ludzie boją się przebywać w jej towarzystwie. Najtrudniejszymi okresami były dla niej dzieciństwo i dojrzewanie. To wtedy inne dzieciaki wytykały ją placami, a ich rodzice nie zgadzali się, by dziewczynka bawiła się z nimi. Obawiali się, że może zarazić innych – podaje Metro.

Jednak Bailey nie poddała się i nie załamała. Postanowiła spróbować swoich sił w aktorstwie!

Candyland Photoshoot: PeppermintPhoto by Kimberly Logan MarshallDubois Area Fantasy Photoshoot Group

Opublikowany przez Bailey Pretak na 8 sierpnia 2016

Bailey pracował też jako modelka. Wygrała również wybory miss Pensylwanii! Wiele osób nie mogło w to uwierzyć. Ci, którzy się z niej kiedyś wyśmiewali, nie potrafili nawet zrozumieć, w jaki sposób Bailey wzięła udział w konkursie!

W ten sposób pokazała kobietom na całym świecie, że najważniejsza jest wiara w siebie. Bailey nie przejmuje się już komentarzami i zaczepkami. Dziś jeździ po całym świecie, by uświadamiać ludzi czym jest choroba rybiej łuski. Dzięki temu spełnia się i jest szczęśliwsza.

Photo by Joelle Watt Photography

Opublikowany przez Bailey Pretak na 19 maja 2016

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz