Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się zostawić plastikową butelkę wody w samochodzie w upalny dzień? Zapewne tak… Wielu z nas robi to bardzo często, nie mając pojęcia jakie to niebezpieczne.

 Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest picie wody w gorące dni, aby się nie odwodnić. Ale weź sobie do serca poniższe ostrzeżenie i pamiętaj, aby zawsze wyjąć butelkę z samochodu w upalne dni. Na początku lipca 2017 firma energetyczna „Idaho Power” działająca w stanie Oregon i Idaho w USA, opublikowała film, ostrzegając wszystkich o niebezpieczeństwie wynikającym z pozostawienia plastikowych butelek w samochodzie podczas upałów.
To może zabrzmieć nieprawdopodobnie, ale zostawienie takiej butelki w aucie na długo w upalny dzień – może wywołać ogień.
„Miałem przerwę na lunch i siedziałem sobie w ciężarówce, gdy nagle dostrzegłem dym. Potem już szybko zauważyłem, że słońce padało przez szybę bezpośrednio na butelkę wody, przez co siedzenie zaczęło płonąć.”
Okrągła butelka z tworzywa sztucznego wypełniona przezroczystą wodą może działać jak soczewka, która koncentruje promienie słońca w jednym punkcie stwarzając ogromne ciepło, które może wskrzesić ogień.
Na poniższym filmiku zaprezentowano, jak może dojść do pożaru. To naprawdę zaskakujące – kto by pomyślał, że taka drobnostka może spowodować pożar? Udostępnij dalej te ważne informacje, aby ostrzec innych o tym potencjalnym niebezpieczeństwie!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz