Thordis została zgwałcona przez Toma w 1996 podczas balu. Niedawno wspólnie poprowadzili wykład, a nawet napisali razem książkę. Jak do tego doszło? Tom Strager był zwyczajnym australijskim 18-latkiem, pewnego dnia dostał szansę przeżycia wyjątkowej przygody – wyjazdu na wymianę na Islandię. Na miejscu poznał śliczną 16-letnią Thordis.

Przez ponad miesiąc jedli razem obiady w szkole i trzymali się za ręce. W końcu przyszedł czas na świąteczny bal. Kiedy chłopak zapytał czy wybiorą się tam razem, dziewczyna była zachwycona.

Na balu dziewczyna pierwszy raz w życiu spróbowała rumu. Nie był to najlepszy pomysł, zaczęła się czuć bardzo źle, chwiała się na nogach i co chwilę wymiotowała. Ochrona balu chciała nawet wezwać karetkę.

Tom jednak zadeklarował się, że odprowadzi dziewczynę do domu…

Po chwili oboje znajdowali się już w sypialni dziewczyny. Tu historia powinna była się zakończyć, jednak chłopak położył się na Thordis i ją zgwałcił. Kobieta wspomina całą sytuację tak:

Ściągnął ze mnie ubranie i się na mnie położył. Poczułam jak szybko zaczynam trzeźwieć, moje ciało ciągle było za słabe, żeby się bronić. Ból był nie do zniesienia. Myślałam, że rozpadłam się na dwie części.

Tom zupełnie inaczej wspomina ten wieczór. Czuł wtedy podskórnie, że robi coś niewłaściwego, jednak w jego oczach nie był to gwałt. Postrzegał to jak uprawianie seksu z dziewczyną.

Po feralnej nocy para ze sobą zerwała, a chłopak wrócił do Australii. Minęło sporo czasu zanim dziewczyna zdała sobie sprawę, że była ofiarą gwałtu.

Po 9 latach zdecydowała się napisać do Toma i zaczęli korespondować. Trwało to ponad 8 lat. W końcu spotkali się w Kapsztadzie na wykładzie, który zdecydowali się wspólnie wygłosić. Napisali też razem książkę.

Kobieta, dzięki spotkaniu z Tomem i uświadomieniu sobie, że naprawę doszło wtedy do gwałtu – doznała uczucia ogromnej ulgi.  Powiedziała o tym wydarzeniu, że: Światło wygrało z ciemnością.

Tymczasem Tom powiedział, że za często obwinia się kobiety w przypadkach przemocy seksualnej, kiedy oprawcami są mężczyźni. Gdyby nie Thorids, nigdy nie dostrzegłby swojej winy w tym strasznym czynie.

Cały wykład można zobaczyć w poniższym wideo:

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz