Któż nie lubi rozpocząć dnia od filiżanki smacznej kawy? Na świecie jest mnóstwo smakoszy tego napoju. Okazuje się jednak, że kawa ma także innej zastosowania. Jesteście ciekawe jakie?! Aż trudno w to uwierzyć..

Cellulit to wróg każdej kobiety. Charakterystyczna, pomarańczowa skórka występuje zwłaszcza na udach i pośladkach. W drogeriach i aptekach dostępnych jest całe mnóstwo preparatów, które mają pomóc w walce z tymi niedoskonałościami. O ich skuteczności można dyskutować długo. Dlatego też mamy dla Was poradę. Aby pozbyć się cellulitu zastosujcie… kawę!

Do wykonania maski antycellulitowej potrzebne Ci będą: zaparzona, mocna kawa, siemię lniane i maść na hemoroidy.

Wymieszaj wszystkie składniki, a gotowy peeling wcieraj w skórę. Następnie pozostaw maseczkę na ciele i zakryj folią spożywczą. Pozostaw maść na 40 minut, po czym ją zmyj.

Jeżeli będziesz wykonywała ten zabieg regularnie, po jakimś czasie zauważysz znaczną poprawę!

Kawa jest idealnym nawozem! Wszystko to dlatego, że posiada mnóstwo składników odżywczych, takich jak azot, potas, czy też fosfor.

Możesz dodać fusy do wody, którą zamierzasz podlać rośliny, albo wkopać je pod grządki na głębokość ok 15-20 cm.

Twoje rośliny będą rosły znacznie szybciej! Jakby tego było mało, specyficzny aromat kawy odpędzi robaki!

Denerwują Cię niezapowiedziani goście w postaci kotów, które wpadają do Twojego ogrodu, kiedy tylko chcą? Okazuje się, że te zwierzęta nie przepadają za zapachem kawy!

Rozsyp dyskretnie fusy po swoim podwórku, a bezpańskie koty nie wpadną już więcej bez zapowiedzi 🙂

Kawa nie tylko sukcesywnie walczy z cellulitem, ale też idealnie wpływa na skórę. Dlatego też wykonaj w domu swoje własne, kawowe mydełko!

Potrzebne Ci będą: kostka szarego mydła, trochę mielonej kawy, brązowy cukier, odrobina zaparzonej kawy i wybrany olejek eteryczny.

Zetrzyj mydło na tarce, a następnie roztop je w garnuszku z gorącą wodą. Dodawaj powoli pozostałe składniki. Gdy uzyskasz jednolitą konsystencję, przelej wszystko do mniejszych pojemniczków i odstaw do lodówki. Gdy masa będzie twarda, możesz rozpocząć kąpiel z użyciem swojego nowego kosmetyku.

Jeżeli Twoja patelnia nie przypomina już tej, którą kupiłaś, jej ostatnią deską ratunku będzie kawa. Potraktuj fusami z kawy wybrane naczynia, a zobaczysz, jak zacieki i zabrudzenia znikają w oczach!

Okazuje się, że kawa jest idealna na niemalże wszystko! Spróbujecie zastosować którąś metodę? Ja na pewno!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz