Kierując się przepisami prawa, policjant powinien dać mężczyźnie mandat. Funkcjonariusz jednak dał mu coś zupełnie innego.

Robert Wood postanowił zacząć wszystko od nowa. Zabrał swoją ciężarną żonę oraz dwóch synów, 2-letniego Samuela i 4-letniego Logana i wyruszył do miejscowości Eugene, w stanie Ohio.

Były żołnierz i jego rodzina przebyli bardzo długą podróż. Pokonali prawie 5 tys. kilometrów, aby znaleźć dla siebie nowy dom. Niestety trudna sytuacja finansowa spowodowała, że ich tymczasowym domem stał się… samochód. Rodzice dwójki małych dzieci byli zmuszeni oszczędzać każdy grosz, a pobyt w hotelu dla 4 osób był dla nich po prostu zbyt kosztowny. W związku z tym jedli, spali i żyli w swoim aucie obok parku.

Pewnej nocy usłyszeli pukanie w szybę, a po chwili ktoś zaświecił im latarką prosto w oczy. Był to policjant David Natt, który pełnił tej nocy służbę w okolicy. Robert był załamany, bo mandat to ostatnia rzecz, na którą mogli sobie pozwolić…

Wtedy policjant zobaczył ciężarną kobietę i dwójkę małych dzieci, które spały z tyłu zwinięte w kłębek i ten widok dosłownie złamał mu serce.

Gdy dowiedział się, że rodzina z dziećmi mieszka w małym samochodzie, zrobił coś naprawdę wspaniałego.

Zamiast wystawić mandat, bez zastanowienia pojechał z rodziną do pobliskiego motelu i z własnej kieszeni opłacił im tygodniowy pobyt.

”Pomagać i chronić. Od tego jesteśmy, by pomagać w każdej sytuacji” – powiedział David.

Ciasne auto zamienił na wygodne łóżka, a Robert był bliski łez.

Wspaniały gest policjanta pozwolił rodzinie spokojnie poszukać tymczasowego mieszkania. Śpiąc w normalnym łóżku i mogąc wykąpać się w ciepłej wodzie, o wiele lepiej się myśli i inaczej podchodzi się do życia. Robert i jego żona nigdy nie zapomną, co zrobił dla nich zupełnie obcy człowiek.

”Mam łzy w oczach, ale to łzy wdzięczności i nadziei, by być lepszym człowiekiem dla mojej rodziny i innych ludzi” – wyznaje mężczyzna.

Para powiedziała również policjantowi, że jeśli ich kolejne dziecko będzie chłopcem, to otrzyma imię David. Na cześć człowieka, który zamiast ukarać, pomógł w największej potrzebie.

Bezinteresowny gest policjanta powinien być inspiracją dla wszystkich ludzi.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!