Dwie młode kobiety, które wracały razem ze znajomymi z Katowic do rodzimego Sosnowca, zostały pocięte rozbitą butelką (tzw. tulipanem). Do ataku doszło niedaleko centrum handlowego Supersam na ul. Piotra Skargi. Ofiary oczekiwały na autobus razem z dwiema koleżankami i dwoma kolegami. Jedna ma pocięty policzek, a druga podbródek. Policja nadal nie schwytała sprawcy, dlatego poranione kobiety proszą o pomoc internautów.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia pani Elwira wracała ze znajomymi z klubu. Gdy czekali na autobus podeszło do nich kilku mężczyzn i zapytało o zapalniczkę. Następnie zaczęli rozmawiać z młodymi ludźmi. W pewnej chwili sprawca objął jedną z kobiet i powiedział – „ty pójdziesz ze mną”.

Kiedy kolega chciał pomóc jej w uwolnieniu się z niechcianego uścisku, sprawca rzucił w niego kebabem, który kupił wcześniej w pobliskiej budce z fast-foodami. Pani Elwira i jej koleżanka rzuciły się na pomoc znajomemu – Chciałyśmy coś zrobić, rozdzielić ich i wtedy ten sam mężczyzna, który zaczepiał moją koleżankę, rozbił butelkę na chodniku, a potem pociął nam twarz – relacjonowała dla portalu pani Elwira. Następnie mężczyźni uciekli, a policja do tej pory ich nie odnalazła.

Pocięte kobiety postanowiły same ich odnaleźć. W pierwszej kolejności zwróciły się z prośbą o udostępnienie monitoringu do właściciela budki z kebabami. Tym sposobem dotarły do nagrania, na którym widać moment zamawiania przez sprawców jedzenia. Mają nadzieję, że z pomocą internautów uda się ich zidentyfikować.

Informację o sprawcy można przekazywać Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555. Kontaktować się można również za pośrednictwem numerów 997 i 112.

Opublikowany przez Elwira Cika na 16 maja 2017

hs, Katowice24.info

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz