Użytkownicy serwisu Reddit nie pozostawili suchej nitki na rodzicu, który pochwalił się swoim „trikiem” na usypianie dziecka. Internauta umieścił na stronie filmik, na którym widzimy dziecko w bujanym foteliku. Bujak jest przywiązany do włączonego miksera, dzięki czemu jest wprawiony w ruch.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że tego typu „triki”, stanowią śmiertelne zagrożenie dla maluchów.

Internauci mają nadzieję, że filmik, który pojawił się na Reddicie był jedynie niezbyt udanym żartem. Nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której dziecko przebudzi się i sięgnie rączką do końcówek mieszających. Włączony mikser jest w stanie pogruchotać kości dorosłej osoby, nie mówiąc o delikatnych kosteczkach kilkumiesięcznego malucha.

Z tego powodu nigdy nie należy zostawiać dziecka w pobliżu tego typu urządzeń. Zwracajmy uwagę, by po każdym użyciu, odłączyć kabel od kontaktu. Taką samą ostrożność należy zachować w przypadku wiatraków. Nawet jeżeli dziecko nie jest w stanie przecisnąć paluszków przez osłonkę, to w ruchome śmigła zawsze mogą wkręcić się jego włosy. Maluch może również wpaść na pomysł „wepchania” czegoś między ruchome części, co także stwarza dla niego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz