Większość z nas nie nosi już przy sobie gotówki, ale płaci karta płatniczą. To wygodne i szybkie. Dziś nawet za bardzo małe zakupy możemy zapłacić, używając terminala. Okazuje się, że ten sposób przestał być w 100% bezpieczny, ponieważ złodzieje znaleźli sposób na to, żeby poznać twój kod PIN.

Ich sposób jest bardzo prosty, nawet nie zorientujesz się, że właśnie cie okradają. Wystarczy, że kiedy złodziej stoi za tobą wyciągnie swój telefon. Ne przeszkadza mu odległość, ani to, że zasłaniasz klawiaturę, wpisując kolejne cyfry. Kiedy odejdziesz, przy użyciu specjalnej nakładki termicznej zrobi zdjęcie termowizyjne czytnika, a jego oczom ukaże się, które guziki i w jakiej kolejności wciskałeś. Teraz, gdy ukradnie ci kartę, swobodnie może z niej korzystać.

Aby zmylić złodzieja, wpisując kod, dotykaj całej klawiatury. Przez to nie będzie wiedział, jakie klawisze wciskałeś. Pamiętaj o tym przy każdym użyciu karty. Ten prosty trik może uchronić cię przed kradzieżą. I pamiętaj, jeśli zorientujesz się, że w twoim protelu nie ma karty, od razu dzwoń do banku, żeby ją zablokować. Nawet jeśli okaże się, że karta jest bezpieczna w domu, a ty o niej po prostu zapomniałeś – lepiej dmuchać na zimne.

A tu nagranie, w którym dokładnie pokazane jest, jak działa złodziej:

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz