Kolejne zamachy terrorystyczne w Londynie. Ciężarówka wjechała w pieszych spacerujących Mostem Londyńskim – informuje BBC. Rannych zostało co najmniej 20 osób, pojawiają się doniesienia o strzałach. Na miejsce zjeżdżają się policyjni antyterroryści. Policja informuje, że doszło także do drugiego incydentu na Borough Market.

Zamachy terrorystyczne w Londynie. Ciężarówka wjechała w pieszych spacerujących Mostem Londyńskim – informuje BBC. Rannych zostało co najmniej 20 osób, pojawiają się doniesienia o strzałach. Na miejsce zjeżdżają się policyjni antyterroryści. Policja informuje, że doszło także do drugiego incydentu na Borough Market.

22 marca na Moście Westminsterskim, w pobliżu brytyjskiego parlamentu, doszło do ataku terrorystycznego. Napastnik najpierw wjechał w tłum ludzi na moście, po czym wysiadł z samochodu i rzucił się z nożem na policjantów pilnujących budynku parlamentu, przez których został zastrzelony. W ataku śmierć poniosło łącznie pięć osób, w tym funkcjonariusz policji. Około 40 osób odniosło obrażenia. Wśród rannych był Polak.

Zamach, za który odpowiedzialność wzięło Państwo Islamskie, przeprowadził 52-letni Khalid Masood. Konwertyta był wielokrotnie karany za napaści, brutalne pobicia oraz wykroczenia związane z zakłócaniem porządku publicznego.
22 maja doszło zamachu w Manchesterze, po koncercie gwiazdy pop Ariany Grande. Zginęły 23 osoby, w tym dwoje Polaków, zaś ponad 100 zostało rannych.
TVP.info
Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz