Romanek wygrała w środowym wydaniu teleturnieju „Milionerzy” główną nagrodę. Kilka lat temu swoich sił w programie spróbowała jej córka. Wtedy to milionerka pełniła funkcję „przyjaciela” Katarzyny Romanek.

Maria Romanek została drugą milionerką w historii polskiego wydania „Milionerów”. Pierwszym szczęśliwcem był Krzysztof Wójcik, który w 2010 roku udzielił poprawnej odpowiedzi na pytanie dotyczące instrumentu, na jakim gra Czesław Mozil. W środę polonistka z Bieszczad powtórzyła jego sukces.

„Milionerzy”: Maria Romanek wystąpiła już kiedyś w programie

Maria Romanek to polonistka i mama sześciorga dzieci. Jak wyznała w programie, wygrana miliona złotych zapewni jej jednorazowo 50 lat emerytury. Miała marzenie udowodnić też, że „kobiety po sześćdziesiątce również mogą mieć fajne życie”.

Milionerka, o której mówi cała Polska wie już, na co przeznaczy wygraną w „Milionerach”. „Sobie zostawię tylko trochę, marzę o nowej kuchni, marzę o wycieczce do Gruzji, zakochałam się w niej, czytając książkę” – powiedziała Hubertowi Urbańskiemu. „Jest dużo do zrobienia dla innych też. Moje dzieci są mądre, zdrowe, mają fajnie. A są dzieci chore, biedne. Zajmuję się też odnawianiem nagrobków na cmentarzu w Lesku, nagrobków zabytkowych, pięknych, o które nikt nie dba. – dodała.

Mało kto jednak wie, że to nie był pierwszy raz Marii Romanek w „Milionerach”. W 2014 roku o milion złotych grała jej córka. Wtedy Katarzyna Romanek zadzwoniła do swojej mamy, gdy padło pytanie o 250 tysięcy złotych. Niestety, jej mama nie była pewna odpowiedzi i ostatecznie uczestniczka skończyła grę, biorąc 125 tysięcy złotych.

We wtorkowym wydaniu „Milionerów” Maria Romanek zadzwoniła do swojej córki przy pytaniu o 125 tysięcy złotych. Katarzyna Romanek bezbłędnie pomogła mamie.

Na pytanie o milion złotych Maria Romanek odpowiedziała samodzielnie. „Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 do 121?” – zapytał ją Hubert Urbański. Po chwili namysłu uczestniczka udzieliła poprawnej odpowiedzi „1 234 321” i stała się tym samym drugą milionerką w historii polskich „Milionerów”.

Już niedługo kolejny milion!

Historyczna chwila 🙂 W "Milionerach" padnie kolejny milion 💸💸💸Już niedługo!

Opublikowany przez Milionerzy TVN 14 marca 2018

Szczerze, nie miałabym pojęcia jak odpowiedzieć!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!