Skandaliczny incydent w Zespole Szkół nr 1 w Kościanie (woj. wielkopolskie). Nauczycielka z kilkudziesięcioletnim stażem pracy uderzyła w twarz ucznia drugiej klasy szkoły podstawowej. Sprawę zgłoszono do kuratorium i na policję. Na czas wyjaśnienia zdarzenia nauczycielka została zawieszona w obowiązkach.

Nauczycielka straciła panowanie nad sobą podczas ostatniej lekcji w czwartek 4 maja. Wówczas uczeń jednej z klas drugich ZS nr 1 w Kościanie miał chodzić po klasie i nie wykonywać poleceń pedagoga. Wtedy nauczycielka uderzyła go w twarz.

Następnego dnia mama ucznia poinformowała o całym zajściu dyrekcję szkoły. Sprawę zgłoszono także na policję oraz do kuratorium oświaty. Kobieta uważa, że nauczycielka nie radzi sobie z uczniami i żąda wyciągnięcia wobec niej konsekwencji.

Dyrekcja szkoły wszczęła już postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Do czasu jego zakończenia nauczycielka z 39-letnim stażem została zawieszona w pracy.

– Bardzo nam zależy na wyjaśnieniu tej sprawy. Dotyczy ona nauczyciela z długoletnim stażem, który posiada pozytywną ocenę pracy i był nagradzany nagrodą dyrektora. Podjęliśmy także kroki mające na celu objęcie dodatkową opieką uczniów. Dziś w klasie zostaną przeprowadzone zajęcia terapeutyczne. Zaproponujemy także indywidualne zajęcia terapeutyczne dla dziecka, a jeśli mama zgłosi taką potrzebę, może ono zostać objęte pomocą psychologiczną – mówiła na konferencji Małgorzata Ratajczak, dyrektorka ZS nr 1.

Władze szkoły nie zdradzają szczegółów zdarzenia ze względu na dobro sprawy.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz