Pewnie nie raz zdarzyło ci się zostawić wodę butelkowana w samochodzie.
W upalne dni zawsze zabieraj ją ze sobą.


Dlaczego?
Laborant Dioni Amuchastegui opowiedział co może się wydarzyć. Nie wyssał tego z palca a z własnego doświadczenia. Mężczyzna postanowił pójść na wcześniejszy lunch i kątem oka zobaczył kłębek dymu w samochodzie. Okazało się, że światło załamywało się na butelce.

Pusta butelka zaczęła się palić a wraz z nią tylne siedzenie zaczęło się tlić. Plastikowa butelka nie ważne czy z wodą czy bez może posłużyć jako soczewka, która skupi światło w jednym miejscu, które może narobić.wielu szkód.

Po tym zdarzeniu mężczyzna zrobił doświadczenie. Korzystając z kolejnego upalnego dnia. Zostawił w samochodzie tym razem celowo butelkę z wodą i nie wierzył własnym oczom jak w butelce wypaliło dziurę i butelka zaczęła się tlić wraz z siedzeniem.

Ta historia pokazuje nam jak bardzo należy być ostrożnym. Nawadnianie w upalne dni jest bardzo ważne ale pamiętajmy również o bezpieczeństwie. Zabieraj wodę zawsze ze sobą no chyba, że chcesz by spotkała cię niemiła niespodzianka. Ostrzeż swoich znajomych udostępniając tego posta.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz