Mrówki są niezwykle przydatnymi owadami, jednak zdecydowanie nie są mile widzianymi gośćmi w domu.

Jeśli macie z nimi problem i nie potraficie się ich pozbyć, mamy dla was 10 sprawdzonych sposobów, by szybko i skutecznie je eksmitować…

1. Sok z cytryny

Zapach cytrusów drażni mrówki oraz utrudnia im komunikację, gdyż zabija ich własny zapach, który umożliwia im odnalezienie drogi do swoich. Wystarczy, że spryskasz wodą z cytryną ulubione miejsca wędrówek mrówek lub przetrzesz je szmatką nasączoną sokiem.

2. Obierki z ogórka

 

Zapach ogórków działa odstraszająco na mrówki. Obierki zawierają również substancję, działającą na nie jak trucizna. Zostaw obierki z ogórka w ulubionym miejscu mrówek i… problem masz z głowy!

3. Olejki eteryczne

Silne zapachy odstraszają owady! Namocz waciki w olejku z drzewa herbacianego (lub jakimkolwiek innym) i zostaw w najczęściej odwiedzanych przez mrówki zakątkach domu.

4. Cynamon

Jeśli lubisz zapach cynamonu, spryskaj dom mieszanką 1/2 litra wody + 2 łyżki sproszkowanego cynamonu.

5. Proszek do pieczenia i cukier puder

Te dwa składniki działają nie tylko na mrówki, ale również na inne owady. Wymieszaj je w równych proporcjach i zostaw w wybranych zakątkach domu. Soda oczyszczona działa na owady jak trucizna.

6. Mąka kukurydziana

Ten sposób, podobnie jak poprzedni, też nie jest zbyt humanitarny. Mąka kukurydziana przerwie ich proces trawienny i sprawi, że mrówki umrą z głodu po kilku dniach od jej zjedzenia.

7. Ocet winny

Można użyć go na dwa różne sposoby: rozcieńczając z wodą i tą mieszanką spryskując problematyczne miejsca lub dolewając ocet do płynu do mycia podłóg.

8. Rośliny

Mięta, eukaliptus, tymianek czy bazylia posadzone w doniczce odstraszą mrówki. A dodatkowo my będziemy się cieszyć pięknym aromatem ziół 🙂

9. Talk dla niemowląt

Można również wykorzystać talk do pielęgnacji dzieci. Mrówki nie znoszą jego zapachu, a oprócz tego po kontakcie z nim odwadniają się (podobny efekt da ziemia okrzemkowa).

10. Kreda

 

Jeśli narysujesz kredą linię, mrówki jej nie przekroczą. W ten sposób można spowodować, że owady nie zbliżą się do jedzenia.

Te sposoby działają! Udostępnij je swoim znajomym.

Źródło: cleverly.me | Fotografie: cleverly.me, pixabay.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz