Zbigniew Wodecki urodził się w 1950 roku w Krakowie, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego na ulicy Basztowej w klasie skrzypiec Juliusza Webera.

Muzykąpasjonował się już od najmłodszych lat, a jako dorosły grał również na fortepianie i trąbce. Pod koniec lat 60. związał się z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną, a w 1972 roku zadebiutował w Opolu jako piosenkarz.

Cała Polska nuciła jego przeboje takie jak Zacznij od Bacha, Chałupy Welcome to, Lubię wracać tam, gdzie byłem, Rzuć to wszystko co złe oraz, oczywiście, Pszczółkę Maję, dzięki której zapamiętały go całe pokolenia widzów Wieczorynki.

Zbigniew Wodecki był mężem Krystyny i ojcem trójki dzieci: Joanny, Katarzyny i Pawła.

W ostatnich latach był znany przede wszystkim z występów jurorskich w Tańcu z gwiazdami, w 2015 roku wydał odświeżoną wersję swojej debiutanckiej płyty z 1976, tym razem pt. 1976: A Space Odyssey i z towarzyszeniem ponad czterdziestoosobowej orkiestry Mitch&Mitch. Krążek stał się bestsellerem, a koncert Wodeckiego podczas zeszłorocznego Openera przejdzie do historii jako wyjątkowo piękne i wzruszające wydarzenie.

Pudelek kochał pana Zbigniewa z całego różowego serca. Jak chyba zresztą wszyscy Polacy.

A Wy za co go ceniliście?

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz