Ponieważ mleko jest bogate w wapń, wielu z nas pije je bardzo chętnie. W naszej diecie nie brakuje również innych produktów mlecznych: jogurtów, serków czy twarogu.

Mleko matki to podstawowe pożywienie niemowlęcia. Również starszym dzieciom zaleca się picie mleka, które zapewniać ma zdrowie i przyspieszać wzrost.

A czy zdajemy sobie sprawę, co dzieje się w naszych ciałach, gdy pijemy mleko? Czy powinniśmy sięgać po nie jako dorośli, czy może zarezerwowane jest dla małych dzieci i niemowląt?

Przeprowadzono wiele badań dotyczących wpływu mleka na nasz organizm, m.in. na Uniwersytecie Harvarda i Dairy Education Board. Niezależnie od wyników, wciąż pokutują dwa diametralnie różne przekonania na jego temat. Według jednego z nich, mleko i jego przetwory stanowią ważny element codziennej diety każdego z nas. Zgodnie z drugim, dla osób dorosłych, mleko jest trucizną.

Powstała nawet strona internetowa notmilk.com poświęcona szkodliwemu wpływowi mleka na zdrowie osób dorosłych. Z drugiej zaś strony, istnieje wiele dowodów potwierdzających tezę, według której mleko i jego przetwory są dla nas korzystne. Dietetyk Alan Argon twierdzi, że każdy z nas powinien spożywać produkty mleczne, gdyż pozwalają nam budować tkankę mięśniową i spalać tkankę tłuszczową.

W swoim artykule odpowiada również na teorie, które skłaniają ludzi do wykluczenia mleka i jego przetworów z diety. Według jednej z nich, zawiera ono hormony powodujące raka.

Mleko zawiera coś, co doskonale wpływa na nasze zdrowie.

Żaden suplement diety nie dostarczy naszemu organizmowi tyle wapnia, co mleko! Prawdą jest również, że związki w nim zawarte efektywnie wpływają na proces spalania tłuszczu i budowę tkanki mięśniowej.

Mleko to bogate źródło witaminy D, dlatego doskonale wpływa na zdrowie naszych zębów oraz kości. Pijąc je, redukujemy stres i zmniejszamy ryzyko zawału serca. Każdy z nas powinien sięgać po szklankę mleka po zjedzeniu czegoś ostrego. Jedwabista i chłodna konsystencja zniweluje uczucie pieczenia przełyku.
Źródło: bloggersarena.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz