Drżące głosy kobiet, modlitwy i słowa: „Przebaczcie mi wszyscy, żegnajcie” – słychać na nagraniu z wieżowca Grenfell Tower, które opublikowała jedna z mieszkanek 23. piętra budynku.

Rania Ibrham, matka dwójki małych dzieci, w czasie pożaru była w wieżowcu. Nagranie z wnętrza swojego mieszkania umieściła w sieci o przed 2.00 polskiego czasu. Od tej pory nie ma z nią kontaktu – pisze „Daily Telegraph”.

HORRIFIC: A mother-of-two has posted a harrowing live video to Facebook as she is trapped on the 23rd floor of the burning Grenfell Tower in west London. The post is the last anyone has heard from her as she was seen yelling for people to join her inside the apartment. Courtesy: Facebook/Rania Ibrham

Opublikowany przez Daily Telegraph na 14 czerwca 2017

Na nagraniu widać, jak kobieta wychyla się przez okno i krzyczy, że wiele osób utknęło na 23. piętrze. Chwilę później słychać modlitwę w języku arabskim. – Przebaczcie mi wszyscy, żegnajcie – mówi.

Wideo pokazuje również moment, w którym dwie kobiety rozmawiają o tym, żeby nie otwierać drzwi do mieszkania, bo dostanie się zabójczy dym. Jedna z nich wychodzi na korytarz w poszukiwaniu innych osób, które zostały uwięzione w wieżowcu. – Ale ludzie! Tam są ludzie! – krzyczy.

Bliscy szukają Rani Ibrham. Koleżanka ze łzami opowiadała, że z Ranią nie ma kontaktu od czasu, kiedy w noc pożaru przesłała nagranie na Snapchacie.

W czwartek policja podała, że 17 osób zginęło w pożarze londyńskiego wieżowca Grenfell Tower. Bilans na pewno jeszcze wzrośnie. Na miejscu tragedii pojawiła się premier Theresa May, zapowiada szczegółowe śledztwo

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz