Masaż szczotką z naturalnego włosia choć znany jest od ponad stu lat, ogromną popularność zyskał dosyć niedawno.

Taki zabieg ma same zalety ? ujędrnia skórę, zmniejsza cellulit, pobudza krążenie, redukuje stres i oczyszcza organizm z toksyn, rano zaś pobudza do działania. Z tego powodu coraz więcej salonów kosmetycznych włącza szczotkowanie do swojej oferty.

My polecamy jednak wykonywać taki zabieg samemu w domu.

Takie zabiegi szczególnie polecane są dla osób starszych. Dlaczego? W wyniku starzenia się, metabolizm zwalnia, nogi i ręce stają się ociężałe i opuchnięte. Masaże szczotką pomagają w zlikwidowaniu tych objawów.

Czego potrzebujemy? 5 minut wolnego czas i szczotki z naturalnego włosia. Najlepiej zacząć od takiej miększej, potem kiedy nasze ciało się przyzwyczai możemy zaopatrzyć się w nieco twardszą.

Jak to zrobić?

Ruchy szczotką powinny kierować się w stronę serca, co jest zgodne z przepływem limfy. Masujemy całe ciało. Nogi w górę, aż do tułowia i szyi. Ręce  zawsze w kierunku od dłoni do ramion. Na rękach i nagach wykonujemy pociągłe ruchy. Na brzuchu ramionach, łokciach, kolanach, nadgarstkach, biodrach i kostkach wykonujemy ruchy okrągłe. Pamiętajcie aby intensywność masażu dostosować do wrażliwości skóry, na podeszwach stóp dociskamy znacznie mocniej niż na dekolcie.

Jeżeli wciąż jesteście sceptyczni czy szczotkowanie pomaga usunąć toksyny, polecamy prosty eksperyment. Wyszczotkujcie dokładnie całe ciało, potem przetrzyjcie je suchą i czystą ściereczką. Szmatkę włóżcie do plastikowego woreczka i szczelnie zamknijcie. Po kilku dniach należy otworzyć worek i powąchać zawartość. Zapach nie postawia wątpliwości.

Kobiety, które wykonują takie zabiegi od lat, mogą pochwalić się promienną i jędrną skórą!

Oto instruktaż wideo jak należy szczotkować twarz:

Oto instruktaż jak szczotkować ciało:

Próbowałyście już szczotkowania? My tak, i jesteśmy zachwycone efektami!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz