Im jesteśmy starsi, tym łatwiej o to, żeby na naszej skórze pojawiły się brązowe przebarwienia, popularnie nazywane plamami wątrobowymi albo plamami starczymi. Na ich wystąpienie narażone są także młodsze osoby, zwłaszcza takie, które dużo przebywają na słońcu.

Tak naprawdę ich występowanie spowodowane jest oddziaływaniem promieni ultrafioletowych. Jak wiemy, kiedy się opalamy, nasza skóra wytwarza melaninę, po to by bronić się przed poparzeniem. Dlatego tak często plamy pojawiają się na rękach i twarzy. Dlatego też tak ważne jest by używać kremów z filtrem!

Jak się ich pozbyć domowym sposobem? Wystarczy trochę… cebuli i octu jabłkowego! Metodę tę wymyślił Dr. Doug Willen.

Cebulę pokrójcie w kawałki i wsadźcie do plastikowego woreczka. Następnie czymś ciężkim zmiażdżcie ją tak, by wypuściła sok. Wtedy polejcie cebulę połową szklanki octu jabłkowego i wsadźcie to wszystko do blendera i zmielcie.

Kiedy masa będzie dobrze starta, nasączcie nią wacik kosmetyczny i nałóżcie w ten sposób na plamę, której chcecie się pozbyć. Powtarzajcie ten zabieg przez 2 do 4 tygodni – po tym czasie powinna nastąpić poprawa.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz