Czy może być coś bardziej uroczego niż malutkie dziecko bawiące się z kudłatym przyjacielem? Oczywiście! Małe dziecko śpiące wtulone w sierść ukochanego psa.

Tak właśnie stało się w przypadku tego uroczego brzdąca. Maluch siedział na podłodze obok czworonoga, kiedy niespodziewanie zaczął morzyć go sen. Dziecko zachwiało się kilka razy, po czym na wpół przytomne opadło prosto na psiaka. A zwierzak nie mógł po prostu zrobić nic bardziej uroczego, niż to zrobił.

Spokojnie się położył i pozwolił maluchowi spać na nim. Oczu od nich nie można oderwać:

Osobiście bardzo zazdrościmy tego dzieciaczkowi, ze ma tak świetnego przyjaciela i to na początku życia. Oboje na pewno bardzo sobie pomagają, a dzieciak wyrośnie na wrażliwego człowieka. Nie od dziś wiadomo, że kontakt ze zwierzętami jest bardzo korzystny dla małych dzieci – nie tylko uczy odpowiedzialności za innych, ale też rozwija wrażliwość i pomaga nawiązywać więzi z innymi.

Nic też dziwnego, że wiele psów jest wykorzystywanych w terapii dzieci z problemami adaptacyjnymi. Ale nie tylko! W zoo w San Diego małe gepardy też dostają swoich psich terapeutów.

Okazuje się, że te dzikie koty są bardzo nieśmiałe i niezbyt sobie radzą w nawiązywaniu kontaktów nawet z innymi przedstawicielami swojego gatunku. By pomóc im przełamać nieśmiałość ich opiekunowie wpadli na pomysł, żeby małe gepardziątka wychowywać ze szczeniakami labradorów, które są znane ze swojej przyjaznej postawy i gotowości do zabawy.

Można? Można! Dlatego zawsze warto się porządnie zastanowić, czy nie adoptować jakiegoś mądrego pieska ze schroniska. Tylko wszyscy mogą na tym skorzystać.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!