Daire Flanagan urodził się z niezwykle rzadką chorobą genetyczną – zespołem Aperta. Objawia się tym, że czaszka jest zdeformowana, co negatywnie wpływa na mózg. Kiedy tylko przyszedł na świat, nie dawano mu szans na przeżycie. Lekarze powiedzieli jego mamie, że powinna przygotować się na najgorsze.

Jednak Daire okazał się silniejszy niż wszyscy myśleli, dzięki opiece wielu specjalistów, dziś ma 6 lat.

Życie chłopczyka nie jest łatwe. Przez zdeformowaną czaszkę ma nie tylko wiele problemów ze zdrowiem, z widzeniem czy wzrostem, ale przede wszystkim z oddychaniem. Malec musi żyć ze specjalną rurką umieszczoną w tchawicy, tak by móc samodzielnie oddychać – czytamy na Little Things.

Daire przeszedł niezliczoną ilość operacji. Jedną z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych była ta, w której lekarze połamali niektóre kości twarzy chłopca i przenieśli je na zewnątrz. W ten sposób zyskali miejsce na mózg.

Mama chorego chłopca, mówi, że ten jest radością jej życia. Jego uśmiechu rozjaśnia jej wszystkie dni. Kobieta walczy o jego zdrowie każdego dnia, szuka kolejnych specjalistów, którzy są wstanie pomóc jej ukochanemu synkowi.

Zobaczcie ten wzruszający film:

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz