Ksiądz oskarżony o molestowanie ośmiu dziewczynek z wyrokiem. Duchowny nie pójdzie do więzienia

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat oraz 10 tys. zł grzywny został skazany były proboszcz z Garbna (woj. warmińsko-mazurskie). Duchowny miał namawiać swoje ofiary do dotykania się w miejscach intymnych w trakcie nauki pływania.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce oskarżyła księdza Jarosława M. o molestowanie seksualne ośmiu dziewczynek w wieku 9-13 lat. Duchowny miał namawiać je do rozbierania i dotykania się w miejscach intymnych podczas zajęć pływania, a także w łazience na plebanii pod pretekstem „nauki brania prysznica” – podaje gazetaolsztynska.pl.

Łącznie duchowny usłyszał 9 zarzutów, których miał dopuścić się w Kętrzynie i Ornecie. Wobec 4 przestępstw został uznany winnym, w przypadku trzech został uniewinniony, a 2 się przedawniły. Jarosław M. został skazany przez Sąd Rejonowy na 2 lata bezwzględnego więzienia i 5-letni zakaz pracy w miejscach związanych z edukacją. Obie strony zaskarżyły wyrok.

W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie zarządził, że kara 2 lat więzienia będzie w zawieszeniu na 5 lat oraz, że duchowny zapłaci 10 tys. zł grzywny. Wyrok jest prawomocny. Ksiądz został też przeniesiony do innej parafii. Sprawą zajmuje się także Stolica Apostolska.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!