Kiedy jesteśmy w niebezpieczeństwie i coś zagraża naszemu życiu, jesteśmy w stanie wykrzesać z siebie nadludzkie moce. Być może działamy tak pod wpływem adrenaliny, która dodaje odwagi i sprawia, że włącza nam się tryb waleczności.

Raz po raz słyszy się historie o ofiarach wypadków, które ostatkiem sił wydostają się z pojazdów. Albo o bohaterach, którzy obezwładniają napastnika, choć na co dzień nie skrzywdziliby muchy. Jednak nic nie jest tak potężne, jak instynkt macierzyński, który potrafi sprawić, że kobieta zrobi wszystko, aby ratować swoje dziecko. Najlepszym tego dowodem jest to zdjęcie wykonane w czasie akcji ratunkowej po trzęsieniu ziemi. Ratownicy gorączkowo szukali kobiety, która przebywała na swojej posesji. Znaleźli ją w skulonej pozycji – tak, jakby coś trzymała. Po chwili zorientowali się, że w ramionach trzyma swojego synka…

Niestety kobiecie nie udało się przeżyć, ale prawdopodobnie dzięki temu, że swoim ciałem przykryła dziecko, uratowała mu życie. Natychmiast wezwano karetkę. Przy matce ratownicy znaleźli także telefon, na ekranie którego widniała wiadomość: „Synku, jeśli przeżyjesz, zawsze pamiętaj, że Cię kocham”.
Nie ma absolutnie żadnej wątpliwości, że ta matka poświęciła swoje życie, aby jej syn mógł przeżyć. Poświęcenie, które zrozumie każdy kochający rodzic… Miłość jest silniejsza od śmierci!

Źródło:heftig.de

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz