To przerażające, że w tylu miejscach na świecie wciąż głodują ludzie i pomimo ogromnej pomocy, wciąż nie wystarcza, aby napełnić wszystkie brzuchy.

Jeszcze bardziej okrutne jest to, że wśród takich osób są bardzo często maleńkie, bezbronne dzieci. Nie mają one szans na normalne, szczęśliwe życie a wszystko przez to, że ktoś im je brutalnie zabrał. Wojna to okrutne zjawisko gdzie najczęściej cierpią ludzie, którzy w ogóle nie chcą w nim uczestniczyć. Wojna… miejsce rzezi wielu setek osób… młodych, starych, którzy nie są w stanie się samodzielnie obronić… temat niedożywienia jest wciąż tematem aktualnym, bowiem pomimo dużej ilości dostępnych produktów, na wojnie mało kto może nakarmić swój brzuch. Dlatego tak wiele ofiar umiera… w okropnych męczarniach.

Okropne zdjęcie malutkiego dziecka, nie tak dawno obiegło cały świat. Nie ma nawet słów, aby opisać, co ta kruszynka przeszła przed śmiercią. Sarah Dofday miała zaledwie 34 dni, po których umarła z głodu. Ważyła niecałe dwa kilogramy… W jedynym działającym szpitalu, takich dzieci, jak Sarah jest więcej.

Nikt, nie był w stanie pomóc dziecku. Jego matka była tak skrajnie wygłodzona, że nie było mowy o produkcji jakiegokolwiek pokarmu dla maleństwa. Ogrom cierpienia i żalu jest tak wielki, że nie da się go opisać słowami… Ciężko jest patrzeć na zdjęcia i film, na którym to biedne maleństwo ledwie oddycha. Ale one poruszają serca i dają szansę na to, że coś się w końcu zmieni na tym świecie, że kogoś poruszy los setek tysięcy takich dzieci…

Na maleńkim ciałeczku odznaczała się każda kosteczka, każda cieniutka żyłka. Maleństwo już po urodzeniu miało ogromne problemy z oddychaniem i tak naprawdę walczyło o każdy dzień, od samych narodzin. Niestety, pomimo wielu prób i rozpaczliwych działań, lekarzom nie udało się uratować dziewczynki.

Niestety taka sytuacja nie jest rzadkością. Jak mówi Yahya Aby Yahya, lekarz ze szpitala: „Na terenie szpitali w Ghoucie, tylko w ciągu trzech ostatnich miesięcy przyjęto blisko 9700 dzieci. Prawie połowa z nich była niedożywiona, 200 odznaczało się ostrym niedożywieniem a 80 skrajnie ostrym niedożywieniem”.

W takich chwilach, człowiek zastanawia się nad własnym życiem. Jak często narzeka na bzdury, które tak naprawdę nie mają znaczenia, przy tak ogromnym cierpieniu, na które skazane są tamtejsze dzieci.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!