W dzień Bożego Narodzenia w pobliżu ukraińskiego miasta Użhorod, Denis Malafeyev – działacz na rzecz praw zwierząt, dostał zawiadomienie, że dwa psy zostały dostrzeżone na torach kolejowych poza miastem. Jeden z nich wydaje się być ranny i potrzebna jest mu pomoc.


Gdy Denis pierwszy przybył na miejsce, nie był w stanie zbliżyć się do rannego psa, bo ten był chroniony przez zdrowego psa, który szczekał głośno i nawet warczał na Denisa, kiedy podchodził za blisko.

Jak się okazało, pies nie tylko chronił swojego towarzysza od obcych ludzi, ale także od zbliżających się pociągów. Denis nie był w stanie sam usunąć ich z torów, dlatego czekając na wsparcie, nakręcił ten niezwykły film:

Zdrowy pies leżał obok rannego i razem trzymali się nisko nad ziemią tak, że pędzący pociąg przejeżdżał nad nimi. Według sąsiadów, to trwało już od ponad dwóch dni. Miłośnik zwierząt, Denis był głęboko poruszony tym, co zobaczył i był zdeterminowany, aby zapewnić tej dwójce bezpieczeństwo. Psy zostały sprowadzone do weterynarza, gdzie udzielono im należytej opieki.

Gdy Denis napisał na Facebooku o tym, co się zdarzyło, stało się coś niesamowitego. Właściciel tych psów, rozpoznał je na filmiku. Najwyraźniej ktoś zostawił furtkę otwartą i psy uciekły. Szukał psów już długi czas i ogromnie cieszył się, że w końcu je odnalazł.

Denis dowiedział się, że ranny pies nazywał się Lucy, a jej brat i obrońca, Panda. Piesek zapewniał rannej siostrze, ciepło swoim ciałem i nie opuścił jej nawet na krok. Panda i Lucy są teraz bezpieczne w swoim domu. Lucy ma szczęście, że ma tak opiekuńczego i odważnego brata jak Panda!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz