Chyba każde dziecko uwielbia smak kremu czekoladowo orzechowego Nutella. Ten słynny już produkt firmy Ferrero jest ostatnio w ogniu krytyki. Najpierw pojawiły się doniesienia, że zawarty w tym smarowidle olej palmowy może zwiększać ryzyko nowotworów, to dodatkowo teraz pojawiło w internecie zdjęcie, które od razu wywołało burze.

Nutella to bardzo popularny krem uwielbiany przez wszystkich łasuchów, jednak po obejrzeniu tej grafiki wiele osób zmniejszy ilość spożywanej Nutelli.

Chodzi o składniki jakie są w tym kremie. A dokładnie o ilości cukru, orzechów i tłuszczu. Otóż okazuje się, że ponad połowa kremu to… cukier!

Oficjalnie firma Ferrero nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła czy ta grafika jest zgodna z prawdą zasłaniając się tajemnicą procesu produkcji i składu produktu. Jednak patrząc na tabelę z wartością odżywczą łatwo dojść do wniosku, że chyba jest w niej dużo prawdy. Oczywiście mała porcja słodkiej pyszności od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi. Jednak warto się zastanowić czy nie lepiej zastąpić puste kalorie dużo zdrowszymi warzywami i owocami.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz