Zdjęcia tej dziewczynki podbijają internet! Na pierwszy rzut oka możesz się zastanawiać, po co ktokolwiek miałby farbować pasmo włosów dziecka na biało. Nie martw się – ta ciekawa fryzura została odziedziczona genetycznie.

Urocza dziewczynka o imieniu MilliAnna wraz ze swoją mamą Brianną Worthy mieszka w Karolinie Południowej. Oto MilliAnna w wieku osiemnastu miesięcy – włosy jej i jej matki są identyczne!

Ta charakterystyczna kombinacja koloru włosów jest główną cechą przypadłości o nazwie poliosis. Niegroźne zaburzenie polega na tym, że w konkretnym miejscu na głowie rośnie kępka śnieżnobiałych, odbarwionych włosów.

Biała kępka pojawia się zazwyczaj w okolicy linii włosów nad czołem. Oznacza to, że skórze i włosom brakuje w tym miejscu pigmentu.

Poliosis często występuje w parze z inną chorobą depigmentacyjną, bielactwem nabytym.

Jak się okazało, pasemko białych włosów zdobiło też głowy innych członków rodziny MilliAnny, towarzysząc jej familii od pokoleń.

Zarówno matka Brianny, Jennifer, jak i jej babka, Jaonne, miały umiejscowione nad czołami pasma długich, białych włosów.

Zachowały się fotografie rodzinne, udowadniające, że poliosis towarzyszy Worthym od czterech pokoleń – a może jeszcze dłużej! Jaonne została adoptowana jako mała dziewczynka, przez co historia ich rodziny nie jest do końca znana.

Brianna doświadczała w szkole częstych prześladowań ze strony rówieśników, którzy wyśmiewali jej przypadłość. Kobieta troszkę się więc obawia, że inne dzieci będą z tego samego powodu dokuczały jej córeczce.

Bądźcie mili dla innych, a ewentualne niemiłe uwagi zachowajcie dla siebie. No i koniecznie podzielcie się historią MilliAnny na Facebooku!

Źródło: relayhero.com | Fotografie: facebook.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!