W lecie, gdy temperatury sięgają zenitu, mało kto chce się przejmować problemami i troskami. Niestety, ryzyko udaru cieplnego jest w czasie wakacji bardzo wysokie.

Choć lekarze definiują udar cieplny jako „niebezpieczny stan wywołany przez przegrzanie się ciała”, większość ludzi utożsamia udar wyłącznie z działaniem promieni słonecznych.

To, co przydarzyło się Jennifer Abmie i jej córeczce, dowodzi, że do udaru cieplnego może dojść wszędzie, nawet w zdawałoby się bezpiecznym zaciszu własnego domu.

14 lipca 2017 roku Jennifer Abma udostępniła na portalu społecznościowym zdjęcia opatrzone wstrząsającym komunikatem. Opisała przerażające wydarzenie, jakiego doświadczyła dzień wcześniej.

Poprzedniego wieczora jej córka Anastasia poszła do swojego pokoju, by położyć się spać. Gdy młoda mama przyszła tam, by sprawdzić czy dziecko już śpi, doznała szoku: dziewczynka leżała w łóżku spocona, czerwona na twarzy i nie dawała oznak życia.

„To był najstraszniejszy moment mojego życia. Moja córka doznała ciężkiego udaru cieplnego. Nie ma nic bardziej przerażającego niż brak możliwości wybudzenia dziecka ze snu. Ten przykład pokazuje, że nie trzeba mieć kontaktu z palącym słońcem, żeby dostać udaru” – napisała Jennifer

Kobieta natychmiast zadzwoniła na pogotowie ratunkowe. Gdy ratownicy przybyli na miejsce i zmierzyli Anastasii poziom cukru we krwi, okazało się, że jest on dramatycznie niski. Podali dziewczynce cukier, a chwilę później udało im się ją dobudzić.

Mimo całego wydarzenia, Jennifer uważa, że miała szczęście. Gdyby nie postanowiła sprawdzić, czy jej córka śpi, sytuacja mogłaby mieć dramatyczne zakończenie.

„Bóg jest zdecydowanie po naszej stronie. Jestem też wdzięczna pracownikom pogotowia ratunkowego.” – napisała kobieta na Facebooku.

Teraz Jessica ostrzega innych rodziców. Namawia, by sprawdzać temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach domu. W upalne dni nawet dziecięcy pokój może być dla dziecka równie niebezpieczny, jak zamknięcie w samochodzie.

Abyście mogli cieszyć się bezpiecznymi wakacjami, wspólnie z Jennifer apelujemy o sprawdzenie symptomów charakterystycznych dla udaru cieplnego. Oto one:

  • podwyższona temperatura ciała
  • osłabiona kondycja psychiczna
  • delirium, bełkotliwa mowa, nadmierne rozdrażnienie
  • ból głowy
  • nudności i wymioty
  • nierówny lub zbyt szybki oddech

Źródło: shareably.co

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz