Starzenie się, zaburzenia gospodarki hormonalnej i niezdrowy tryb życia, mogą wpływać negatywnie na stan naszej skóry, powodując nieestetyczne zmiany takie jak wągry, brodawki, zatkane pory czy plamy starcze.

Wiele osób próbuje uporać się z tymi problemami, stosując drogie i nie zawsze skuteczne kosmetyki. Niektóre zawierają szkodliwe substancje chemiczne i mogą wyrządzić skórze więcej szkody niż pożytku!

Co zatem zrobić, gdy pojawią się na niej niedoskonałości? W takiej sytuacji warto sięgać po naturalne, niezawodne metody.

1. Pieprzyki

Pieprzyki mogą pojawić się na naszej skórze w każdym wieku. Te zespoły komórek pigmentacyjnych skóry, nazywane są również melanocytami. Za ich występowanie odpowiada nie tylko genetyka, ale także nadmierna ekspozycja skóry na słońce.

Oto naturalne środki zaradcze na pieprzyki:

Czosnek

Czosnek posiada właściwości, dzięki którym pozwala skutecznie rozprawić się z pieprzykami. Nim go zastosujesz, na okolice pieprzyka nałóż taśmę lub wazelinę. W ten sposób zabezpieczysz skórę. Następnie nałóż czosnek lub wyciąg z czosnku i pozostaw na około 4 godziny. Najlepsze rezultaty uzyskasz stosując tę kurację codziennie.

Olej rycynowy i soda oczyszczona

Przygotuj pastę z oleju rycynowego i sody oczyszczonej. Następnie posmaruj nią pieprzyk, zakryj go bandażem i pozostaw na całą noc. Rano zdejmij bandaż, i opłucz skórę wodą. Podobnie jak w przypadku czosnku, stosuj tę metodę codziennie.

Ocet jabłkowy

Ten sposób jest naprawdę prosty. Wystarczy, że zanurzysz patyczek higieniczny w occie jabłkowym i posmarujesz nim pieprzyk.

Pamiętaj, by zabezpieczyć skórę dokoła taśmą medyczną. Ani się obejrzysz, jak pieprzyk zniknie!

2. Brodawki

Za pojawianie się brodawek zwykle odpowiada wirus HPV, czyli brodawczak ludzki. Brodawki pojawiają się na skórze lub błonach śluzowych, a najczęstszą metodą ich eliminacji jest zamrażanie lub stosowanie kwasu salicylowego.

Oto naturalne środki zaradcze na brodawki:

Banany

Nim położysz się spać, potrzyj zmianę skórką banana. Powtarzaj tę procedurę przed dwa tygodnie lub do momentu, aż brodawki znikną.

Miód

Podobnie jak w przypadku banana, przed snem wetrzyj w brodawkę odrobinę miodu i zabezpiecz skórę bandażem. Zakończ kurację, gdy brodawka zniknie.

Czosnek

Zmiażdżonym czosnkiem pocieraj brodawkę dwa razy dziennie, do momentu, gdy stanie się niewidoczna

Ocet jabłkowy

Zanurz patyczek kosmetyczny w occie jabłkowym i pocieraj nim miejsce, w którym pojawiła się brodawka. Owiń to miejsce bandażem i pozostaw na całą noc.

Rano powtórz kurację. Efekty będą rewelacyjne!

3. Brodawki starcze

Brodawki starcze zwykle pojawiają się na powiekach, szyi, klatce piersiowej i pod pachami. Choć przypominają swoim wyglądem brodawki, w rzeczywistości są włókniakami starczymi, które najczęściej wycina się lub zamraża.

Oto naturalne środki zaradcze dla brodawek starczych:

Ocet jabłkowy

Zamocz wacik w occie jabłkowym i potrzyj nim zmianę. Pozostaw go na skórze tak długo, jak tylko chcesz. Po kilku dniach włókniak zniknie.

Olej z drzewa herbacianego

Do wody dodaj kilka kropli oleju z drzewa herbacianego. Tak powstałą mieszankę nałóż na brodawkę i zabezpiecz bandażem. Powtarzaj kurację 2-3 razy dziennie przez miesiąc. To jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod, zwłaszcza jeśli posiadasz brodawki na powiekach

Soda i olej rycynowy

Przygotuj pastę z sody i oleju rycynowego. Nałóż ją na brodawkę i zabezpiecz bandażem. Powtarzaj kurację 2-3 razy na dobę.

4. Ciemne plamy

Ciemne plamki pojawiają się najczęściej na twarzy, przedramionach i dłoniach. Nazywane są również plamkami starczymi. Powstają wskutek starzenia się wątroby i nadmiernej ekspozycji skóry na słońce.

Oto naturalne środki zaradcze na ciemne plamy:

Cytryna

To łatwa i skuteczna metoda. Zamocz patyczek higieniczny w soku z cytryny i potrzyj nim ciemne plamki na skórze. Powtarzaj tę czynność dwa razy dziennie.

Aloes

By pozbyć się plam, zastosuj na skórę świeży aloes. Pozostaw go na niej na około pół godziny. Kurację stosuj do momentu zniknięcia zmian.

Cebula

Użyj blendera, by rozdrobnić cebulę i otrzymać sok. Następnie zastosuj w miejscu wystąpienia plam. Pozwól mu działać przez 10-15 minut, po czym przemyj skórę wodą.

Zakończ kurację, gdy plamki znikną.

5. Zatkane pory

Zatkane sebum pory sprawiają, że skóra wygląda nieestetycznie i narażona jest na powstawanie niedoskonałości.

Oto naturalne środki zaradcze na zatkane pory:

Peeling z cukru i soku z cytryny

Przygotuj pastę z cukru i soku z cytryny. Kolistymi ruchami nałóż ją na problematyczny obszar skóry, następnie przemyj twarz ciepłą wodą.

Para

Przed zabiegiem dokładnie umyj twarz. Następnie umieść ją nad miską z przegotowaną, parującą wodą. Okryj głowę ręcznikiem. Zabieg powinien trwać około 10-15 minut. Gdy skończysz, przemyj twarz ciepłą wodą.

Źródło: naturalcureshouse.com

 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz