Badania naukowe nie zawsze wiążą się ze statystykami czy odkryciami, które niekoniecznie nas interesują czy nawet dotyczą. Warto zaznaczyć jednak, że wiele z nich jest naprawdę interesujących i przede wszystkim wiele z nich potrafi zmusić do zastanowienia.

Według naukowców w ludzkich dłoniach ukryte są tajemnice dotyczące osobowości. Cały sekret tkwi w serdecznym palcu, ponieważ – to on świadczy o tym ile testosteronu otrzymaliśmy będąc jeszcze w łonie matki.

Jesteś gotowy dowiedzieć się czegoś na temat swojego charakteru? Wyprostuj lewą dłoń i porównaj ją z poniższymi obrazkami

Typ A: palec serdeczny dłuższy od wskazującego

Jesteś czarujący! Ogólnie rzecz biorąc ludzie z takim układem dłoni bardzo dobrze wyglądają, są pełni uroku i idealnie dogadują się z innymi. Jednak potrafią być także agresywni i skłonni do podejmowania ryzyka. Według naukowców takie osoby, zarabiają więcej od swoich kolegów.

Typ B: palec serdeczny jest krótszy od palca wskazującego

Ten układ należy do ludzi, którzy mają silną wiarę w siebie, a nawet mogą mieć predyspozycje narcystyczne– są naturalnymi liderami. Lubią przebywać w samotności i denerwują się, gdy ktoś im przeszkadza. W miłości nie wykonują pierwszego kroku. Ponadto ich zmysły są często bardziej rozwinięte niż u innych.

Typ C: palec serdeczny i wskazujący są tej samej długości

Ta grupa to ludzie, dla których liczy się miłość i pokój. Są dobrymi mediatorami i kochającymi, wiernymi partnerami. Często są bardziej zrównoważeni niż inni, a także spokojni i skryci. Należą do osób, które wolą słuchać niż mówić. Potrafią pocieszyć i docenić innych, kiedy ktoś naprawdę tego potrzebuje.

Którym typ odpowiada Twojej osobie? Zgadza się z Twoimi cechami charakteru?

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nas na Facebooku!