Zadaniem wątroby jest oczyszczanie organizmu, pochłania i neutralizuje wszelkie  trucizny. Dzięki niej trawimy tłuszcze. Jednak przy nieodpowiedniej diecie wątroba przestaje prawidłowo funkcjonować, staje się otłuszczona.

Wtedy przeróżne toksyny zamiast zostać usunięte gromadzą się w naszym organizmie i są przyczyną złego samopoczucia.
Czy masz, któreś z tych objawów?

Ciągłe uczucie zmęczenia
Poczucie otępienia (senność, przemęczenie)
Tępe bóle głowy, które znikają po odpoczynku
Ostre bóle głowy i migreny
Ciągły ból stawów lub mięśni
Nadmierne pocenie się
Alergie
Trądzik lub inne choroby skóry
Wzdęcia i gazy
Ból brzucha
Zaparcia
Biegunka
Zaburzona równowaga hormonalna
Ciągły nieświeży oddech
Niewytłumaczalne przybranie na wadze

Jeżeli cierpisz na przynajmniej 3 z powyższych objawów, może to być znak, że Twoja wątroba nie funkcjonuje poprawnie. Warto udać się do lekarza i zbadać czy to właśnie ten organ jest przyczyną naszego złego samopoczucia.

Jest też kilka domowych sposobów, które wspomogą oczyszczanie wątroby:

Oprócz zdrowej diety bogatej w zielone warzywa, oraz unikania tłuszczu i alkoholu. Warto również wzbogacić naszą dietę o odpowiednie zioła, szczególnie ostropest plamisty. Ta z pozoru niepotrzebna roslina zawiera aktywny składnik, silymarin, przeciwdziała zwłóknianiu narządów oraz zwalcza wirusy, zawiera przeciwutleniacze i działa przeciwzapalnie. Przede wszystkim jednak też uszkodzeniom komórek wątroby.

 Jak go stosować?. Najlepiej dwie łyżeczki mielonego ostropestu zalać wrzącą wodą. Tak przygotowany napar należy pić codziennie. Pierwsze efekty można zauważyć już po dwóch tygodniach. Aby kuracja była skuteczna, powinna być stosowana  przez minimum miesiąc.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz