31 letnia Julia niedawno wyszła ze szpitala, gdzie przeszła operację. Kobieta cierpi na łuszczycowe zapalenie stawów. Jest to przewlekła choroba zapalna, odznaczającą się współistnieniem zapalenia stawów z łuszczycą skóry i paznokci, która często powoduje swędzenie i wysypki skórne.

Z tego powodu  Julia miała problemy z samooceną i z trudnością wychodziła do obcych ludzi. Tym razem zdecydowała się opuścić dom po raz pierwszy od operacji, aby zrobić sobie nową fryzurę.

Gdy już siedziała na fotelu w salonie fryzjerskim, zadano jej  niegrzeczne i aroganckie pytanie: „Czy to jest zaraźliwe?”

Julia przestawiła fryzjerce swoje problemy związane z łuszczycą i zapewniła, że nie jest możliwe, aby ta choroba przeszła na inną osobę. Mimo tego fryzjerka odmówiła zajęcia się włosami Julii.

Wstrząśnięta i zdenerwowana, Julia wróciła do swojego samochodu i rozpłakała się. Jak później powiedziała: „Ona sprawiła, że poczułam się, jakbym zrobiła coś złego … jakby coś było nie tak ze mną.”

Salon fryzjerski odpowiedział, że pracownicy mają prawo do odmowy wykonania usługi, jeśli czują, że ich zdrowie jest zagrożone … i Julia powinna przynieść dokumentację medyczną potwierdzającą, że jej choroba nie stanowi zagrożenia dla personelu zakładu.

Julia opublikowała opis tego, co przeżyła w  grupie wsparcia dla osób z łuszczycą na Facebooku, a członkowie szybko rozpowszechnili tę wiadomość w internecie.

Mimo tego, że osoby świadczące usługi często nie są świadome osobistej sytuacji klientów, powinni jednak zapewnić wszystkim klientom jak najlepszą obsługę, wykazując się taktem i zrozumieniem.

Łuszczyca jest przewlekłą, nawracającą chorobą, na którą choruje około 2% populacji.Nie jest zaraźliwa i przebywanie z osobą chorującą na łuszczycę nie jest zagrożeniem dla naszego zdrowia.

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz