Zaczęłaś miewać bóle żołądka i odczuwasz kłucie w sercu? Twoje dłonie coraz częściej drętwieją i zdarza się, że po Twoim ciele wędruje lęk? Byłaś u lekarza i badania nie wykazały nic niepokojącego? Jedną z przyczyn tych objawów może być nerwica wegetatywna. Warto udać się do psychologa.

Jak podaje portal Poradnikzdrowie.pl, objawy tego schorzenia bywają różne. Osoby borykające się z nerwicą miewają ściski gardła, suchość w ustach, uczucie wędrującego bólu, bóle żołądka, kołatanie serca. Zdarza się, że często oddają też mocz. Takich osobom wydaje się, że ich zdrowie szwankuje pod względem fizycznym. W konsekwencji tego stają się przygnębieni, rozdrażnieni i miewają kłopoty ze snem. Nie zdają sobie sprawy, że przyczyna leży zupełnie gdzie indziej…

Osoby borykające się z nerwicą za nic mają sobie słowa lekarzy, którzy zapewniają ich, że z ich zdrowie fizycznym jest wszystko w porządku. Przekonani o chorobie stają się jeszcze bardziej przygnębieni, a objawy nerwicy zaczynają się nasilać. W ten sposób zatacza się błędne koło, z którego można uciec dzięki pomocy psychologa. Specjalista pomoże takiej osoby wyzbyć się niepotrzebnych lęków.

Choć leczenie osób z nerwicą nie jest łatwe i często długotrwałe, nie należy się poddawać.

Jeżeli zauważyłaś u siebie takie objawy, a wszelkie badania, które wykonałaś potwierdzają, że jesteś zdrowa – koniecznie zgłoś się do psychologa!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz