Jak pokazuje życie, dobrym i wrażliwym człowiekiem trzeba się urodzić. Młody mężczyzna źle ulokował uczucia i zakochał się w kobiecie z bogatego domu, która okazała się niestety typową, zwykłą materialistką.

Dziewczyna od zawsze posiadała pieniądze, ale ponieważ nigdy nie musiała ich zarobić, nie szanowała ani ich ani ludzi. Zakochany do szaleństwa młody student szybko się o tym przekonał…

Wybranka pobawiła się młodzieńcem, a kiedy się oświadczył, wyśmiała go i powiedziała, że z biedakiem się nie zwiąże. Poradziła mu aby poszukał sobie kogoś na swoim „niskim poziomie”.

Chłopak pochodził bowiem z biednej, ale kochającej się rodziny.  Mimo to rodzice zrobili wszystko, aby umożliwić synowi pójście na studia, zwłaszcza że był wyjątkowo inteligentny. Niestety chłopak trafił na nieodpowiednią dziewczynę, nie potrafiącą zaoferować nic oprócz urody, za to z ogromnymi finansowymi oczekiwaniami. Wybranka złamała mu serce, ale przede wszystkim zraniła jego poczucie dumy. Wbrew przewidywaniom chłopak robił karierę a w efekcie końcowym osiągnął ogromny sukces. Nigdy o niej nie zapomniał i od razu ją poznał, kiedy wpadli na siebie w centrum handlowym. Na jego widok uśmiechnęła się złośliwie i powiedziała:

– Ty w tym centrum handlowym? Co tu robisz? Pewnie pracujesz, bo jest raczej luksusowe. Wiesz mój mąż jest jedną z ważniejszych tu osób, pewnie nie znasz go osobiście… A co u Ciebie?

Mężczyzna popatrzył na nią ze smutkiem i niedowierzaniem w oczach. Nie zdążył odpowiedzieć, ponieważ podszedł do nich zdenerwowany mężczyzna w garniturze i zaczął mówić :

– Och, dzień dobry Panu, widzę że poznał Pan już moją żonę – Mężczyzna uścisnął mu nerwowo dłoń.

– Tak Panie…?

– Carter, proszę Pana, Carter.– Zestresowany zwrócił się do żony- Kochanie poznaj mojego szefa a zarazem właściciela tego centrum i twórcę całej sieci handlowej.

Kobieta zamilkła, nie była w stanie nic powiedzieć. Ze zdumieniem w oczach patrzyła na zakochanego kiedyś w niej mężczyznę. Ten ze smutnym uśmiechem pożegnał się i odszedł, zostawiając zmieszaną parę na środku luksusowego korytarza galerii.

Po jego odejściu mąż kobiety przytoczył jego historię:

– „To bardzo bogaty, a przy tym skromny człowiek. Niestety historia jego życia jest bardzo smutna. Mówi się w firmie, że kochał kiedyś kobietę poznaną na studiach, ale wtedy nie miał grosza przy duszy, więc odrzuciła jego oświadczyny. Wiesz on jest z tych piekielnie inteligentnych i niesamowicie pracowitych, więc z czasem dorobił się fortuny. Został multimilionerem, ale chyba nie doszedł do siebie po tym związku. Nadal jest sam. Wyobrażasz sobie jaką idiotką jest ta dziewczyna? Ciekawe co teraz czuje? Pomyśl mogła poślubić multimilionera  o złotym sercu!

Kobieta nie potrafiła wydobyć z siebie żadnego słowa…

Warto podzielić się tym artykułem z innymi!

 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz