Alicji Majewskiej nie starcza na utrzymanie. Piosenkarka zdradziła wysokość emerytury

Alicja Majewska niedawno skończyła 70 lat. Wysokość emerytury nie wystarcza jej na utrzymanie domu. W związku z tym artystka musiała podjąć decyzję o sprzedaży czterech kątów.

Na piosenkach Alicji Majewskiej wychowało się kilka pokoleń Polaków, a jej utwór „Odkryjemy miłość nieznaną” śpiewa się do dzisiaj.W 1975 roku piosenkarka przeprowadziła się do domu, w który zainwestowała mnóstwo pieniędzy. Jak powiedziała, uwielbia spędzać w nim czas. Niestety, 70-letnia artystka jest zmuszona zrezygnować z mieszkania w tym miejscu i musi znaleźć coś mniejszego. Wszystko z uwagi na wysokie koszty, które przerastają wysokość jej emerytury.

„Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 zł emerytury” – żali się piosenkarka w „Na Żywo”.

„W ogrodzie mam nawodnienie i szczęśliwie nie muszę martwić się o trawę i krzewy, ale kwiaty stojące pod zadaszeniem wymagają troski” – opowiada.

Alicja Majewska jeszcze do niedawna prowadziła bardzo intensywne życie zawodowe. Dochodziło do tego, że zapominała nawet zjeść posiłek w ciągu dnia. Gwiazda polskiej sceny musiała jednak ograniczyć swoje występy z uwagi na problemy zdrowotne. Wraz z upływem lat przyszedł czas na zmiany i zadbanie o zdrowie. Ono przecież jest najważniejsze.