Właścicielka nieistniejącej już kieleckiej restauracji „Wyszynk z szynką” stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Kielcach wysłała przeciwko Agnieszce K. akt oskarżenia. Sprawa dotyczy skandalu, jaki wybuchł zaraz po emisji popularnego programu Magdy Gessler „Kuchenne rewolucje”.

Śledczy zarzucili kobiecie dwa przestępstwa. Pierwsze dotyczy złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowniczych, a drugie poświadczenie nieprawdy.

Agnieszka K. była bohaterką jednego z najgłośniejszych odcinków telewizyjnego programu Magdy Gessler „Kuchenne rewolucje”. Znana restauratorka przyjechała do Kielc w marcu 2016 roku. Po przeprowadzonej przez nią metamorfozie jadłodajnia „Bartosz” zmieniła nazwę na „Wyszynk z szynką”. Zaraz po majowej emisji programu wybuchł jednak skandal.

W programie ujawniono szokujące informacje dotyczące traktowania pracowników lokalu przez jego właścicielkę. Pracownice zarzucały Agnieszce K., że ta nie wypłaca im pełnych pensji i zamiast deklarowanych 1500 – 2000 złotych, otrzymują zaledwie po 700 – 800 złotych. Sporo wątpliwości budziły też składniki posiłków oraz metody ich przygotowania.

Zaraz po wybuchu skandalu Agnieszka K. zamknęła „Wyszynk z szynką” i wynajęła pomieszczenia, w których dziś znajduje się inna restauracja. Najpierw doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez właścicielkę restauracji złożyła do Prokuratury Rejonowej posłanka Anna Krupka z Prawa i Sprawiedliwości. Chwilę później podobne zawiadomienia do śledczych złożył Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach oraz Miejski Urząd Pracy w Kielcach.

Agnieszce K., która w prokuraturze przyznała się do zarzucanych jej czynów, grozi wysoka grzywna i do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: Onet.pl

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz