Nabożność synowska jest jedną z wartości wysoko cenionych w Chinach. Określa się ją nazwą „Xiao” i kryje ona szeroki wachlarz pożądanych zachowań, m.in. bezwzględne posłuszeństwo wobec swoich rodziców czy też starszego rodzeństwa, traktowanie ich z szacunkiem, świadczenie im pomocy i opieki, tuszowanie i naprawianie ich błędów – jednak takie zachowania nie zawsze mają miejsce…

 92-latka została znaleziona w brudnym chlewie znajdującym się w Guangxi, Chiny. Była tam całkowicie zamknięta, zagłodzona – do tego stopnia, że było widać jej wszystkie kości.
Niepokojący film rozszedł się po chińskim social media niczym burza. Widać na nim biedną staruszkę przetrzymywaną w tym przeokropnym miejscu, w którym zamknął ją jej własny syn wraz ze swoją żoną.
Przestrzeń była tam tak mała i wąska, że kobieta nie miała nawet miejsca, aby się poruszać. Maleńki pokój był również bardzo brudny od kurzu, a jej „łóżko” składało się jedynie z kawałka drewnianej deski pokrytej starą kołdrą. Niestety, takie sytuacje są dość częste w Chinach, zazwyczaj niechciani członkowie rodziny są przetrzymywani w ten sposób.
Na szczęście kobieta została uratowana przez lokalną policję i przewieziona do pobliskiego szpitala, gdzie otrzymała odpowiednie leczenie. Zapytana, oświadczyła, że jej własny syn, wraz z żoną, byli odpowiedzialni za jej stan. Obecnie chińska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Mamy nadzieję, że biedna babcia odzyska siły i szybko wróci do zdrowia, a ta okrutna para zostanie surowo ukarana.
https://www.youtube.com/watch?v=sl5XjOmSrR0
Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz