Każdego roku miliony dziewcząt wychodzą za mąż jako nieletnie.  Jeśli nic z tym nie zrobimy, to w 2030 roku ich liczba wzrośnie do ponad 15 milionów.

Dziewczyny są w ten sposób pozbawiane dzieciństwa, edukacji, prawa do rozwoju oraz zdrowia psychicznego.

Każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo. Na zabawy z rówieśnikami, szkołę, czas dla siebie. Gdy nastoletnie dziewczyny wychodzą za mąż, ich dobrobyt, stan psychiczny i rozwój osobisty stają pod znakiem zapytania. Zazwyczaj ich życie jest całkowicie zależne od starszych mężów. Nie są psychicznie i fizycznie przygotowane do bycia żonami i matkami, ale niestety są do tego zmuszane.

Ta dwunastoletnia dziewczynka jest przykładem takiego traktowania. Została przyprowadzona do szpitala Xuzhou w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach. Przyszła z 40-letnim mężczyzną i inną kobietą, która mówiła, że jest matką dziewczynki. Dziecko było w 3-cim miesiącu ciąży. Mężczyzna twierdził, że dziewczynka ma 20 lat i jest jego żoną! Jednak jej wzrost i budowa ciała wskazywały na to, że jest o wiele młodsza. Cały personel był bardzo zdziwiony.

„To oczywiste, że ona jest jeszcze dzieckiem. Na pewno nie ma 20 lat” – powiedział jeden z pracowników.

Podejrzenia wywołały złość u męża. „Przyprowadziłem ją na badania. Zacznijcie wreszcie swoją pracę i przestańcie zadawać tyle pytań!”.

Policja ujawniła, że tożsamość dziewczynki nie jest znana ponieważ nie ma chińskiego dowodu osobistego. Prawdopodobnie pochodzi Azji Południowo-Wschodniej, nie wiadomo dokładnie z jakiego kraju. Mężczyzna został zatrzymany, a policja bada sprawę.

Źródło: viral4real.com

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz