Młodzi rodzice, Ryan Golinski i Kate Crawford z Filadelfii, USA, doświadczyli koszmaru. Gdy serce ich czterotygodniowego synka Bryce’a zaczęło bić niebezpiecznie szybko w nocy, musieli jechać na pogotowie. Na szczęście zauważyli to na czas – dzięki ‘specjalnej skarpetce’.

Ryan opowiada na Facebooku o specjalnych urządzeniach, które przypominają skarpetki i które zakłada się na stopę dziecka, gdy nadchodzi wieczór. Skarpetka monitoruje tętno i poziomy tlenu w nocy, gdy rodzice nie mogą pilnować dziecka.

Jeśli tętno lub tlen spadną albo wzrosną ponad normę, urządzenie wysyła informację do aplikacji na telefonie rodzica, która zaczyna go ostrzegać.

Skarpetka i aplikacja zwana Owlet Smart Sock kosztuje niemal 300$ (ok.1083 zł), ale jeśli zapytasz Ryana i Kate – jest to dobra inwestycja.

W nocy, aplikacja ostrzegła, że tętno Bryce’a wynosiło 287 uderzeń na minutę. Rodzice pobiegli do jego pokoju, ale mieli wątpliwości co do tego, co pokazała aplikacja. Chłopiec spokojnie spał w łóżku.

Zresetowali aplikację, aby sprawdzić, czy wystąpił błąd, ale ona znowu pomazała 286BPM. W obawie o życie chłopca, rodzina pojechała na pogotowie.

W szpitalu okazało się, że Bryce miał częstoskurcz nadkomorowy, czyli za szybki rytm serca z przedsionków lub węzła przedsionkowo-komorowego, który dotyczy dzieci. Może nawet prowadzić do śmierci, jeśli nie zostanie odpowiednio wcześnie zauważony. Dzięki skarpetce, Bryce mógł natychmiast otrzymać pomoc.

Teraz rodzice chwalą aplikację na Facebooku i z całego serca polecają ją innym rodzicom na całym świecie.

Cieszymy się, że wszystko dobrze się skończyło i życzymy Bryce’owi wszystkiego, co najlepsze!

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz