Zbyt częste mycie włosów może wyrządzić większe szkody niż przynieść pożytku. Powoduje ono bowiem, że gruczoły łojowe produkują więcej łoju. W rezultacie, możemy wpędzić się w błędne koło.

Istnieją jednak inne sposoby na dbanie o włosy, dzięki którym codzienne mycie głowy stanie się zbędne. Oto kilka wskazówek:

1. Dbaj o swój sposób odżywiania

Pozbądź się z diety niepotrzebnych tłuszczów, ogranicz cukier, białe pieczywo i przetworzone jedzenie. Zastąp je owocami i warzywami, nabiałem, chudym mięsem i orzechami. To ograniczy aktywność gruczołów łojowych.

2. Używaj suchych szamponów

Aby ukryć tłuste włosy, rozdziel je w strąki i zaaplikuj suchy szampon na korzenie włosów. Odczekaj 10 minut i rozczesz włosy.

3. Nie lekceważ akcesoriów

Jeśli nosisz grzywkę, apaszka może okazać się interesującą alternatywą dla twojego obecnego uczesania. Nie mówiąc już o tym, że umiejętne upięcie włosów zamaskuje, że nie są one całkowicie świeże.

4. Zwróć uwagę na temperaturę wody

Podczas mycia głowy używaj ciepłej lub letniej wody. Gorąca woda zwiększy bowiem produkcję potu i łoju. Po umyciu włosów najlepiej dać im wyschnąć naturalnie. Ok 40 stopni to optymalna temperatura wody.

5. Zapleć włosy w warkocze

To świetny sposób na zamaskowanie przetłuszczonych korzeni. Im grubszy warkocz tym lepiej. Nie powinien być on też zupełnie gładki.

6. Rozczesuj włosy przed pójściem spać

Gdy ułożysz już głowę na poduszce, odgarnij włosy tak aby rozłożyć je wzdłuż górnej krawędzi poduszki. Jeśli masz dłuższe włosy, możesz też zapleść je w luźny warkocz lub związać w kucyk.

7. Zmień miejsce przedziałka

Jako że nasze włosy z czasem przyzwyczajają się do tego jak je układamy, raz na jakiś czas przenieś przedziałek na drugą stronę głowy. Włosy przetłuszczają się najszybciej właśnie w okolicy przedziałka, przeniesienie go na drugą stronę zamaskuje więc ten fakt.

8. Unikaj ciasno wiązanych fryzur

Sprawią one, że twoje włosy będą wyglądały na bardziej przetłuszczone niż są w rzeczywistości. Zamiast tego, wiąż je lekko, na przykład w niedbały kok.

9. Myj szczotkę do włosów

Nie zapominaj o czyszczeniu swoich akcesoriów, gdyż podczas czesania osiada na nich łój, a także odżywka czy żel. Myj je raz na tydzień, z użyciem szamponu lub mydła.

10. Odpowiedni sposób na mycie włosów

Do suszenia używaj starej koszulki zamiast ręcznika. To pomoże wygładzić włosy.

Podczas mycia nie używaj paznokci. Zamiast tego, delikatnie masuj skórę głowy opuszkami palców. Nie nakładaj odżywki u nasady włosów. Przed nałożeniem odżywki, lekko wyciśnij włosy.

Źródło: https://brightside.me

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage na Facebooku!

Zostaw swój komentarz